• DOLAR 8.285
  • EURO 9.682
  • ALTIN 497.87
  • ...

Ülkemizde yasaklar çok meşhurdur. Görevli biri bir konuda ‘yasak kardeşim’ dedi mi iş biter.

Hele hele cumhuriyet ile birlikte her şey yasak oldu. Çünkü cumhuriyet adı altında içinde cumhurun olmadığı, seçimlerin yapılmadığı bir sistemi bazıları zorla kurduğundan, halkı susturmak için her şeyi yasakladılar.

Cumhuriyet adı altında Kemalizm sistemi oluşturuldu. Yeni bir nesli meydana çıkarmak için her şey yeniden düzenlendi.

Kemalizm’e, kurucularına, ilkelerine, inkılaplarına yan bakanın gözleri çıkarıldı. Büyük bir korku imparatorluğu kuruldu. Allah için dünyanın neresinde şapka takmadığı için insanlar idam edildi. Hem de yüzlerce. Dünyanın neresinde bir kadın şapka aleyhinde konuştuğu için idam edilmiş. Dünyanın neresinde bir alim, henüz çıkmamış bir yasadan önce yazdığı bir kitapçıktan, yasa çıktıktan sonra yasaya muhalefetten idam edilmiş. Dünyanın neresinde bir şehir şapka takmadığı için gemilerle top ateşine tutulmuş. Bunlara şimdi inanmak bile akıl karı değilken, bu sistemi kuranlar bunları bizzat uygulayıp bu vahşetleri işlediler.

Ben zaten diğer meselelere girmek istemiyorum. Çünkü aklı olan bilir ki, bu basit meselede bile bu kadar insanı asan bir sistemin, diğer meselelerine karşı gelenlerin başına nelerin gelmiş olabileceğini tahmin ederler.

Şimdi bakıyorum da sanki bunların hiçbirisi yaşanmamış, ondan sonra bile bu ülkede Kemalizm adına darbeler yapılmamış, insanlar mağdur edilmemiş gibi bazı insanlar Kemalizm’e güzellemeler yapıyor!

Ben CHP’lileri anlarım. Çünkü onlara bir saltanat bıraktı. Onun sayesinde CHP bu ülkenin dizginlerini eline aldı ve yönetti. Yıllarca bu ülkeyi sömürdü. Anadolu insanını adam yerine koymadı.

Ben bu ülkede geçmişini silenlerin Kemalizm’e sahip çıkmasını anlarım. Çünkü burada bundan başka yapışacak bir dalları yok.

Ama eğer sağ olsaydı bugün onları darağaçlarında sallandıracakların Kemalizm’i savunmalarını anlayamam!

Ama eğer sağ olsaydı, bir gün bile iktidarda kalmalarına müsaade etmeyeceklerinin onu savunmasını anlayamam!

Evet, ne yazık ki şimdi bu sıralarda Kemalizm’i yine hortlattılar. Bazıları CHP ile daha iyi Kemalist olma yarışına girdiler.

Kaldıramıyorsan bari övüp durma da alttakilere cesaret gelsin. Koruma kanunlarını kaldır da hakkında sağlıklı bilgiler elde edilsin.

Seni asacak adama övgüler düzmek de ne oluyor! Gerçekten çok yazık! Allah’a nasıl hesap verecekler bilmiyorum.