• DOLAR 7.464
  • EURO 9.024
  • ALTIN 437.81
  • ...
Ağrı'da LGS toplantısı yapıldı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı salonunda sosyal mesafe ve maske takma kuralına uyularak İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin başkanlığında yapılan toplantıya Milli Eğitim Şube Müdürü Kutbeddin Kaya ve sınav merkezi okul müdürleri katıldı.

Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Tekin, 20 Haziranda ülke genelinde yapılacak Merkezi Sınavın çok önemli olduğunu belirterek, "Malumunuz öğrencilerimiz kendi okullarında sınava gireceklerdir. Bunun için özel ve resmi tüm ortaokullarımız hiçbir öğrenciyi mağdur etmeyecek şekilde tedbirlerini alacaklardır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanınızdayız. Taşıma yoluyla eğitime erişimi sağlanan 8'inci sınıf öğrencilerimizi sınav günü evlerinden alıp sınav merkezine sınav bitiminde de aynı şekilde evlerine bırakacağız." dedi.

Gerekli tüm kuralları yerine getireceklerini belirten Tekin, "Tabi bunu yaparken araçlarda yarı kapasite yolcu taşıma, sosyal mesafe ve maske takma prensiplerine herkes uyacaktır. Aynı şekilde okullarımız, sınav salonlarımız sınavdan önce dezenfekte edilecek, sınav günü havalandırılmış şekilde hazır hale getirilecektir. Öğrencilerimize ve tüm görevlilere sınav bina girişlerinde maske dağıtılacak ve eller dezenfekte edilecektir. Sınav güvenliği açısından da tedbirlerimizi en üst düzeyde alıyoruz. Biliyorsunuz bu sınavımız iki oturumludur. Bu iki oturum arasında öğrencilerin kaygılarını gidermek ve onlara rehberlik etmek için rehberlik öğretmenlerimizi görevlendireceğiz. Öğrencilerimizin rahat, huzurlu ve stresten uzak bir ortamda sınava girmelerini sağlamak ve süreci sağlıklı geçirmek adına hep birlikte çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Daha sonra ilçelerde ölçme değerlendirme ve sınav hizmetlerinden sorumlu şube müdürleriyle İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kutbeddin Kaya başkanlığında e-konferansla toplantı yapıldı.(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir