• DOLAR 32.34
  • EURO 35.175
  • ALTIN 2410.493
  • ...
Güney Kore'de yapay zeka zirvesi düzenlenecek
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Güney Kore ve İngiltere bu hafta Seul'de küresel bir yapay zeka zirvesine ev sahipliği yapacak.

Geçen yıl Kasım ayındaki ilk yapay zeka zirvesinden bu yana inovasyonun nefes kesen hızı, hükümetleri artan bir dizi risk almak için çabalamaya itiyor.

Zirvenin web sitesine göre, Yapay Zeka Seul Zirvesi için Salı günü başlayan toplantılar üç önceliği tartışacak: Yapay Zeka güvenliği, inovasyon ve kapsayıcılık.

Yoon'un ofisi, katılımcı liderlerin yapay zeka kullanımıyla ilgili yönetişimi tartıştıktan sonra bir anlaşma kabul edeceklerini söyledi.

Güney Koreli bir başkanlık yetkilisi, G7 büyük güçlerinin liderleri, Singapur ve Avustralya'nın davet edildiğini ve Çin'in zirvenin bakanlar oturumuna katılacağını söyledi.

Cuma günü yayınlanan yapay zeka güvenlik raporunda "Yapay zekanın geleceğini belirleyecek olan toplumların ve hükümetlerin kararları olacaktır" denildi.

Rapor, hızla gelişen teknolojiden kaynaklanan risklerin genişlediğini kabul ediyor sadece insanlığa yönelik varoluşsal riskler değil, aynı zamanda yapay zeka eşitsizliği, veri kıtlığı, telif hakkı materyallerinin kullanımı ve yapay zeka veri merkezleri tarafından kullanılan büyük miktarda elektrik nedeniyle çevresel etkiyi barındırıyor.

Bu haberler de ilginizi çekebilir