• DOLAR 7.464
  • EURO 9.024
  • ALTIN 438.14
  • ...
Evlatları PKK tarafından kaçırılan Şırnaklı annelerden Diyarbakır annelerine destek
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

 

Evlatları PKK tarafından dağa kaçırılan Şırnaklı anneler eylemlerinin 19’inci haftasında, yağmura rağmen Şehit Üsteğmen Mehmet Esin Caddesi'nden başlayarak HDP il binasına kadar "Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP" sloganlarıyla yürüdü.

Burada PKK’ye tepki gösteren anneler, HDP Diyarbakır İl binası önündeki annelerin eylemlerinin 500’üncü gününe girmesiyle görüntülü arama ile destek verdi.

5 yıl önce, 14 yaşındayken, dağa kaçırılan oğlu Doğan için eyleme katılan Hamdiye Arslan, soğuk ve yağmura rağmen evlatlarını almak için eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

7 yıl önce, 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Metin için HDP il binası önüne gelen Emine Üstek ise hayatta olduğu sürece evladını almak için burada olacağını belirterek, "HDP ilk önce kendi çocuklarını yollasın niye bizim çocuklarımızı dağa gönderiyorlar, niye evlatlarımızı bizden koparıp eline silah veriyorlar." diye konuştu.

Şırnaklı kadınlardan Hatice Atan, HDP Diyarbakır İl binası önündeki anneleri, eylemlerinin 500’üncü gününe girmesiyle görüntülü arayarak, birlik ver beraberlik mesajında bulundu.

Atan, "Evladı bağrından koparılan anneleri desteklemek için Şırnaklı kadınlarımız olarak HDP il binası önündeyiz. Burada terör örgütünü lanetliyoruz. Şırnak’tan kocaman selamlarımızı iliyoruz. Kahraman yiğit kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Şırnak Diyarbakır Hakkâri’de annelerimizin bu direnişiyle, bu birlik ve beraberlik terör örgütünü bitirecek. Bugün Diyarbakır’da 500 gündür sizler HPD’nin önünde, HDP’ye, terör örgütüne hesap soruyorsunuz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

 Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir