• DOLAR 7.464
  • EURO 9.024
  • ALTIN 438.14
  • ...
Gaziantep’te CoronoVac aşısı sağlık çalışanlarına yapıldı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından analizleri tamamlandıktan sonra "Acil Kullanım Onayı" verilen CoronaVac aşısı, kentte İl Sağlık Müdürlüğünce belirlenen hastanelerde uygulanıyor.

Bu kapsamda CoronaVac aşısı, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı.

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Belgin Alaşehirli, CoronaVac aşısının her türlü güvenlik çalışmalarından başarı ile çıkmış güvenli bir aşı olduğunu ifade etti.

Alaşehirli, “Sağlık Bakanlığımızın aşılama programı çerçevesinde öncelikle sağlık çalışanlarımıza, tıp fakültesi ve diş hekimliği öğrencilerimize ve sonrasında halkımıza yönelik aşılama uygulanacaktır. Aşılama uygulamaları için aşı odalarımız, odalarda görevli hemşire ve personel görevlendirmelerimiz yapılmıştır. Ayrıca aşı birimimizde acil müdahale gereklilikleri için defibrilatör, monitör ve acil müdahale arabamız bulunmaktadır. Hastalarımızın aşı sonrası dinlenebilmeleri için 10 yataklı bir hasta takip alanı yine aşı birimi dahilinde oluşturulmuştur.” dedi.

Aşılama için randevuların Sağlık Bakanlığı randevu sisteminden (MHRS)  gece saat 24.00’a kadar verildiğini belirten Alaşehirli, “Toplumun aşılanması normale dönüşün hızlanması için çok önemlidir. Bu aşı her türlü güvenlik çalışmalarından başarı ile çıkmış güvenli bir aşıdır.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir