• DOLAR 7.399
  • EURO 8.986
  • ALTIN 441.206
  • ...
Gaziantep’te son kullanma tarihi geçmiş ürünlere el konuldu
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Vatandaşın sağlığı için denetimlerini aralıksız sürdüren Şahinbey Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekipleri, iş yerlerine yaptığı denetimler sonrasında 6 bin adet son kullanma tarihi geçmiş gıda ürünlerine el koyarak imha etti.

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların aldıkları ürünlerde son kullanma tarihine özellikle ailelerin çocuklarına aldıkları yiyecek ve içeceklere dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

 

Zabıta ekiplerinin vatandaşın sağlığı için gece gündüz çalıştığını belirten Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak halkımızın sağlığı, güvenliği ve huzuru için çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Zabıta ekiplerimiz de vatandaşımızın sağlığı için 7 gün 24 saat esasına göre denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Her ay yaklaşık 10 bin iş yeri belediyemiz tarafından denetleniyor. Şu ana kadar 60 bine yakın iş yerinin denetimi yapıldı. Bu denetimlerde vatandaşlarımızın sağlığını tehdit eden son kullanma tarihi geçmiş bozulmuş ürünler varsa bunlar tespit edilip imha ediliyor. Zabıta ekiplerimizin son olarak yaptığı çalışma neticesinde 5.997 adet son kullanma tarihi geçmiş ürün imha edildi. Yine bu denetimde tespit edilen et ürünleri ve yumurtalarda zabıta ekiplerimiz tarafından imha edildi. Vatandaşımızın huzuru ve sağlığı için Şahinbey Belediyesi olarak çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir