• DOLAR 8.699
  • EURO 10.39
  • ALTIN 497.379
  • ...

Firavunun pençesinde unutulan Mısır diyarının mazlumları

Bütün dünya, Mazlum Mısırlı kardeşlerimizi unuttu. Tiyatro mesabesindeki mahkemelerde insanlar akla ziyan suçlamalar ile idama mahkûm ediliyor. İnfazlar, zindanlarda işkenceler ve insanların ortadan kaybolması adeta rutin bir hal almaya başladı. Dünyanın, Mısırlı Müslümanları unutması ile beraber her gün yeni idam vakaları duyulmaktadır. Temel insan hak ve özgürlüklerinin tamamen ayaklar altına alındığı Mısır, adeta açık hava cezaevine çevrilmiştir. Cunta yönetimi kendileri için tehdit olarak gördüğü herkesi ortadan kaldırmaktadır. Ortaçağ’daki Engizisyon mahkemelerini aratmayan bu göstermelik tiyatro mahkemeler, mazlum Müslümanları öğüten bir çarka dönüşmüştür. Hukuk, katliamları ve hukuksuzluğu meşrulaştıran bir kılıfa dönüşmüştür.

Mısır’da Siyonist destekli darbenin ilk yılında bütün dünyada darbenin bizatihi kendisine büyük bir öfke ve protesto dalgası vardı. Ama zaman geçtikçe sadece darbecilerin görünür cürümlerine tepki gösterilir oldu. Ama gelinen aşama itibariyle, artık darbecilerin korkunç zulümleri bile tel’in edilmiyor. “Haşlanmış kurbağa sendromu”na müptela olan İslam ümmeti büyük bir vebal altındadır. Farklı hesaplarla artık cunta yönetiminin yapmış olduğu zulmü pek kimse dile getirmiyor. Oysa insan hakları açısından da büyük bir facia olan bu katliam ve cürümlerin mağduru başkaları olsa idi, elbette dünyanın tepkisi çok farklı olurdu.

Mısır’da siyonistlerin ve emperyalistlerin hesabına bir darbe yapıldı. Mısırlı Müslümanlar da İslam ümmeti hesabına bu darbeye karşı direndiler, ümmetin bu kalesini teslim etmeme adına bedel ödediler ve halen ödemeye devam etmektedirler. Bu mübarek ramazanda bile on binlerce Müslüman bu bedeli ödemeye devam ediyor. Çağdaş Firavun, tüm kutsalları ayaklar altına alarak bir ülkeyi madden ve manen enkaza çevirdi. Bizim sessizliğimiz ve tepkisizliğimiz, zalimleri daha da cesaretlendirmekte ve pervasızlaştırmaktadır.

Mısır'da dün 17 Müslüman, kamuoyunda "Kirdase olayları" olarak bilinen dava bahanesiyle idam edildi. Mısır Ulusal Güçler Birliği, 17 Müslümanın idam edilmesini kınadı. Açıklamada, Mısır darbe rejiminin 17 masum insanın idam hükmünü infaz ederek yeni bir katliama imza attığı belirtildi.

İdam edilenlerin adil bir şekilde yargılanmadıklarına dikkat çeken Mısır Ulusal Güçler Birliği, insan haklarının açıktan ihlal edildiğini, Ramazan ayının hürmetinin çiğnendiğini ifade etti.

İslam âlimlerini, önderlerini kıyıma uğratmaya ve Müslüman toplumu başsız bırakmaya ant içmiş Firavunlar, bu mübarek günlerde 81 yaşındaki Şeyh Abd al-Rahimi de idam ettiler. Emperyalistlerin köleleri firavunların kinini ve vahşetini anlatmaya kelimeler kifayet etmemektedir.

Mısır yönetimi iç ve dış politikadaki başarısızlığını örtmek için hayali komplolar ile terör estirmektedir.

Tüm İslam ümmeti gibi Mısır halkının da bu gerçeği görmesi gerekmektedir. Mısırlı Müslümanların da kendi aslanlarına sahip çıkması gerekir ki yarın düşmanların köpeklerine yem olmasınlar.

Yarın ruz-i mahşerde dilsiz şeytan muamelesi görmek istemeyen ve evlatlarına şerefli bir miras bırakmak isteyen tüm Müslümanları, zulme karşı seslerini yükseltmeye ve ellerindeki imkânlar nispetinde bu zulüm duyurmaya ve lanetlemeye davet ediyoruz.

Öyle ki, Şehid Muhammed Mursi’nin dediği gibi; zulme ve zalime karşı öyle bir duruş ortaya koyalım ki, yarın evlatlarımız;

“ONLAR, ADAM İDİ” desinler.