• DOLAR 16.585
  • EURO 17.416
  • ALTIN 970.74
  • ...
SON DAKİKA
Türkiye'den siyonist rejime tepki!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Adalat Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından, işgal güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskına ilişkin açıklama yaptı.

Barbar rejimin haksız ve hukuksuz saldırılarına derhal son vermesi gerektiğini belirten Bozdağ, Türkiye'nin haksıza haksız, zulme zulüm, zalime zalim demeye ve mazlumun yanında durmaya devam edeceğini bildirdi.

Bakan Bozdağ, şunları kaydetti:

"Mescid-i Aksa'nın uluslararası statüsüne ve maneviyatına yönelik saldırılar hiçbir şekilde kabul edilemez. Uluslararası toplum, aldığı kararların ve imzaladığı antlaşmaların gereği sorumluklarını daha fazla gecikmeden yerine getirmelidir. İsrail güvenlik güçlerinin 1'i çocuk 7 Filistinli kardeşimizi şehit etmesini ve ramazan-ı şerif ayında Müslümanların mukaddesi Mescid-i Aksa'ya baskınını şiddetle kınıyorum. Şehit düşen Filistinli kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum."

MECLİS BAŞKANINDAN KINAMA

Meclis Başkanı Mustafa Şentop'ta barbar rejimi kınadı.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Şentop "Ramazan'da Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara İsrail güvenlik görevlileri tarafından yapılan müdahale asla kabul edilemez. Masum sivillere karşı yapılan bu eylemleri şiddetle kınıyorum. İsrail, dostumuz ve kardeşimiz Filistin halkına saldırılarına derhal son vermelidir." ifadelerini kullandı

Bu haberler de ilginizi çekebilir