• DOLAR 16.737
  • EURO 17.489
  • ALTIN 972.36
  • ...
Yerli aşı Turkovac vatandaşlara uygulanmaya başlandı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

81 ilde olduğu gibi Gaziantep’te de Türkiye'nin yerli ve milli Covid-19 aşısı Turkovac, vatandaşlara uygulanmaya başlanırken, Covid-19 salgını ile mücadeleye karşı yerli imkanlarla geliştirilen Turkovac aşısı için sistem üzerinden randevu alan vatandaşlar hastanelere başvurarak aşı oldu.

Turkovac aşısı yaptırmak için hastanelerin yolunu tutan vatandaşlar hastanelerde yoğunluk oluşturdu. Sistemden randevu alarak hastanelerin Turkovac aşı odalarına gelen vatandaşlara yerli aşı yapıldı.

Doktor Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mücahitler Ek Binasında uygulanmasına başlanan aşıya ise ilk dakikalardan itibaren vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Aşısını yaptırmak isteyen vatandaşlar kayıt yaptırdıktan sonra hazırlanan Turkovac aşı odalarında aşılarını oldular.

Gaziantep il Sağlık Müdürü Doktor Ümit Mutlu Tiryaki, kente 6 bin doz yerli aşının geldiğini ve aşıların vatandaşlara uygulanacağını söyledi.

Aşı olmaya gelen vatandaşlar arasında ilk defa Covid-19 aşısı olanlar olduğu gibi daha önceki aşılarını Sinovac ve Biontech olup hatırlatma dozunu ise Turkovac yapanlar vardı.

Aşı olmak için Turkovac’ı beklediklerini belirten vatandaşlar, uzun süredir yerli aşının gelmesini beklediklerini ifade ettiler.

Randevuyla aşı olan Vakkas Dal ise iki doz Biontech aşısından sonra 3’üncü dozu Turkovac olduğunu anlatarak, "Bütün vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum. Salgın sürecini aşılarımızı olarak atlatacağız.” dedi.

Aşı olmak için Turkovac aşını beklediğini belirten Yusuf Fıstık, ilk doz veya hatırlatıcı doz için herkee Turkovac aşısı yaptırmalarını tavsiye etti.

Mehmet Mamaklar da Türkiye'nin yerli ve milli Covid-19 aşısı Turkovac’ın hayırlı olmasını temenni etti. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir