• DOLAR 16.654
  • EURO 17.562
  • ALTIN 975.56
  • ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Camii’nin açılış törenine katıldı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Sağlık Bilimleri Üniversitesinin içerisinde gerçekten muhteşem bir mescidin açılışını yaptıklarını belirterek emeği geçenleri tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, caminin yapımında emeği olan Ziraat Katılım'a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hakikaten burada Gülhane Üniversitesinin hastanesinin içinde böyle bir mabedin olması ve Sağlık Bilimleri Üniversitemizin tamamıyla manevi boyutunu inşallah güçlendiren bir eser olması bakımından çok önemli. Rabbimiz ne buyuruyor, 'Kim benim için dünyada bir mescit inşa ederse ben de onlar için cennette bir beyt, saray inşa ederim' diyor" ifadelerini kullandı.

Camideki kız ve erkek öğrenciler için hazırlanmış çalışma mekânlarının gayet güzel olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan dolayı da işin mimari boyutuna özen gösterdiklerinden dolayı mimarından mühendisine, işçisine, yüklenici firmaya da çok çok teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar. Tekrar Gülhane Askerî Tıp Akademisinin içerisindeki bu güzel eserin Ankaralılara hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından caminin açılışı dualarla yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, caminin açılış kurdelesini "Sağlık Bilimleri Üniversitemizin bu güzel, muhteşem camii tüm Müslümanlara hayırlı olsun" diyerek kesti. (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir