• DOLAR 16.403
  • EURO 17.568
  • ALTIN 974.836
  • ...
Yapıcıoğlu: HÜDA PAR'ın önündeki en büyük engel kara propagandadır
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Ankara'nın Haymana ilçesine bağlı Altıpınar ve Yenice (Sindiren) köylerine giderek taziye sahiplerine başsağlığı dileyen Yapıcıoğlu, vefat edenlere rahmet, ailelere sabır temennisinde bulundu.

 

Taziye ziyaretlerinin ardından Altıpınar Köy Camii'nde Cuma namazını kıldıktan sonra cami çıkışı köylülerle bir araya geldi.

Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, daha sonra köy çay evine giderek köy sakinleriyle bir süre sohbet etti.

"En büyük engel bizim ile ilgili yapılan kara propagandalardır"

Samimi bir ortamda geçen sohbetin ardından Yapıcıoğlu, köy sakinlerine bir konuşma yaptı.

HÜDA PAR'ın önündeki en büyük engelin kara propaganda olduğunu dile getiren Yapıcıoğlu, "Tarih boyunca olduğu gibi pek çok insanın önüne çıktığı gibi bizim önümüzde de bazı engeller var. En büyük engel de bizimle ilgili yapılan kara propagandalardır. Mesela memleketin batısına geliyorlar bir Türk kardeşimize diyorlar ki; 'Bunlar bölücüdür, bunlar ırkçılık yapıyorlar.' Ben Kürt olabilirim ama ben Kürtçü değilim. Ben etnik kimlik temelinde siyaset yapmanın doğru olduğuna da inanmıyorum. Fakat ben kimliğimi de saklamıyorum. Gidip öbür tarafta benim Kürt kardeşimin yanında diyor ki; 'Bu Kürt düşmanıdır.' Böyle bir kara propaganda var. Basın da bize yeterince yer vermiyor, sesimizi duyurmuyor. Çoğunlukla bizi tanıyan insanlar başkalarına bizimle ilgili kulaktan dolma yani sağdan soldan duyduğu şeyleri, yalan yanlış şeyleri yayması bizim önümüzdeki en büyük engeldir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir