• DOLAR 9.615
  • EURO 11.238
  • ALTIN 554.27
  • ...
Bakan Yanık, TEKNOFEST’i ziyaret etti
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

DOĞRUHABER / Hasan Işık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'teki standları gezerek, burada sergilenen teknolojik araçlarla ürünleri inceledi.

İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması'na katılan araçların sergilendiği standı ziyaret eden Yanık, öğrencilerden tasarladıkları araçların özelliklerini dinledi.

Bakan Yanık burada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sponsorluğunda gerçekleştirilen ve takım kaptanlığını Aksaray Çocuk Evleri’nde yetişen Ayşenur Oruçcu'nun yaptığı e-Micro takımının ürettiği insansız su altı aracıyla ilgili bilgi aldı.

Yanık, "TEKNOFEST, sadece bu alanda çalışan insanların, kurumların ya da gençlerin yer aldığı değil, aslında bunun çok dışında çocukların kendilerine model aldığı, heyecan duyduğu, örnek bulduğu bir festival. Birkaç standı gezdim, projelerle gelmiş genç arkadaşlar. Lise 1’inci sınıf talebeleri projelerle gelmişler. Bunlar gerçekten çok heyecan verici ve aslında gençlerimizin potansiyelinin de ne kadar büyük olduğunu gösteriyor." diye konuştu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir