• DOLAR 13.769
  • EURO 15.611
  • ALTIN 789.258
  • ...
Gaziantep’te "Hayat Namazla Güzel" etkinliği düzenlendi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kur'an Nesli Platformu tarafından ilan edilen “Ağustos Ayı Namaz Ayı” etkinlikleri kapsamında 7 ile 10 yaş arası çocuklara yönelik "Hayat Namazla Güzel" programı düzenlendi.

Namaz ibadetine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen programda bir araya gelen çocuklar, program öncesi doyasıya eğlendiler.

Gaziantep'te "Hayat Namazla Güzel" programı kapsamında 15 günlük abdest ve namaz eğitimini başarıyla tamamlayan kız çocuklarına yönelik Yeşilvadi Millet Bahçesi’nde düzenlenen program renkli görüntülere sahne oldu.

Kur'an Kerim kıraatiyle başlayan program çocukların okudukları Kur'an-ı Kerim tilavetleri, şiir ve ilahiler ile devam etti. Renkli görüntülere sahne olan program aileler tarafından takdirle karşılandı.

Programda yapılan konuşmalarda, çocuklarının namaz kılmasını isteyen ebeveynlerin öncelikle kendilerinin namaz kılması ve çocuklara model olması gerektiğine vurgu yapıldı.

Peygamber Efendimizin zamanında çocukların mescitte arka tarafta saf tuttukları ve namaz kıldıklarına dikkat çekilirken çocuklara namazın sevdirilmesinin önemine değinildi.

Programın ardından duygularını paylaşan çocuklar ise 15 günlük eğitim süresince çok güzel bilgiler edindiklerini, abdest ve namazı öğrendiklerini ifade ettiler.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir