• DOLAR 9.312
  • EURO 10.833
  • ALTIN 528.553
  • ...
Siyonist rejim kölesi ABD: "israil'e yaptırım isteyen herkes teröristtir"
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Bir grup kongre üyesi, ABD'de faaliyet gösteren ve Siyonist rejimin Filistinlilere yönelik baskılarını dizginlemeyi, ABD toplumuna Siyonist işgalini ifşa etmeyi hedeflediğini beyan eden 'Boycott, Divest and Sanctions' (Boykot, Tecrit ve Yaptırım) hareketinin "terörist" ilan edilmesi istendi.

Boycott, Divest and Sanctions hareketi, Siyonist rejimin Filistinlilere yaptıklarına karşı boykot edilmesini, yaptırım olarak tecrit edilip Siyonist rejime BM'nin yaptırım uygulamasını talep eden bir hareket olarak ABD'de git gide daha popüler hale geliyor.

ABD Kongresi'nin Cumhuriyetçi Parti mensubu üç üyesi; Tim Burchett, Greg Steube ve Maria Salazar FBI'ın Terör Bölümü'ne Boycott, Divest and Sanctions terörist bir hareket olarak vasıflandırılıp yasaklanmasına dair şikayet ve talep mektubu ulaştırdıklarını duyurdular. Mektupta bu harekete bağış yapanların da terörizm finansmanından yargılanmasını talep ettiklerini belirttiler.

"israil'e yaptırım talebi 'terörizm' suçlaması için yeterli"

Tim Burchett, Greg Steube ve Maria Salazar yaptıkları ortak açıklamada ABD'nin müttefiği olan siyonist rejime yaptırım uygulanması talebinin terörizm suçlaması için yeterli olduğunu savundular. Bu grubun Filistinli silahlı direniş gruplarıyla alakasının da araştırılmasını talep ettiklerini belirttiler.

"Amaç Siyonist rejime yönelik tüm eleştirileri susturmak"

Boycott, Divest and Sanctions hareketi ise yaptığı karşı açıklamada ABD'de Siyonist rejimi eleştirmenin dahi terörist muamelesi görmeye yeterli hale getirilmeye çalışıldığını, asıl amacın ABD'deki Siyonist rejime yönelik tüm eleştirileri susturmak olduğunu belirtti. Bu şikayette bulunan kongre üyelerinin ise böyle konuşmak için ABD'deki Siyonist rejim lobilerinden rüşvet aldığını iddia etti.

Kaynak: Mepa News

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir