• DOLAR 8.539
  • EURO 10.128
  • ALTIN 496.752
  • ...
Filistin’e kullanım süresi bitmek üzere olan aşı yolladılar BUNLAR İNSAN DEĞİL!

 DIŞ HABERLER SERVİSİ -

Gazze’ye yönelik gerçekleştirdiği cani saldırılarda tüm gelişmiş imkanlarına rağmen dünyanın gözleri önünde Filistin’deki direniş guruplarının elleriyle yaptıkları roketler karşısında büyük bir yenilgi yaşayan işgalci teröristler, ellerine geçen her fırsatta Filistin’i aldatmanın ve zarar vermenin peşinde.

Varılan ateşkes kapsamında Filistin hükümet ile Kovid-19 salgınına karşı aşı takası yapma konusunda bir anlaşma imzalanmıştı. Buna göre işgal rejimi Filistin’e 1 milyon doz aşı verecek karşılığında ise Filistin’e teslim edilecek aşıları alacaktı. Ancak alçakça bir oyun oynayan işgal rejiminin Filistin’e teslim ettiği aşıların son kullanma tarihi bitmek üzere olan aşılar olduğu tespit edildi. Bu alçaklığa kesinlikle kabul edemeyeceklerini belirten Filistin hükümeti anlaşmayı iptal ettiklerini açıkladı.

SİYONİST İŞGALCİNİN ALÇAK PLANI

İşgal rejimi güvenilmez olduğunu bir kez daha gösterdi. Filistin ile yaptığı aşı takası anlaşmasını fırsata çeviren işgal rejimi, son kullanma tarihi yaklaşmış aşıları Filistin’e göndermek istedi.

Filistin ile işgal rejimi aşı takası anlaşması yaptı. Buna göre Filistin, işgal rejiminden 1 milyon doz aşı alacak bunun karşılığında ise BioNTech-Pfizer’dan eylül ve ekimde alacağı aşıları işgal rejimine verecekti.

İşgal rejimi anlaşma kapsamında önceki gün 100 bin doz aşıyı Filistin’e teslim etti. Ancak aşıları teslim alan Filistinli yetkililer, işgal rejiminin alçak oyunuyla yüzleşti. İşgal rejimi elindeki son kullanma tarihi yaklaşan aşıları gönderdiği ortaya çıktı.

 

ANLAŞMA İPTAL EDİLDİ

Bunun üzerine Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, Başbakan Muhammed Iştiyye'nin alçak işgal reji ile varılan aşı takası mutabakatının iptal edilmesi talimatı verdiğini belirtti.

Bakan Keyle, bu kararın adi işgal rejiminin takas için verdiği aşıların son kullanma tarihinin kısa süre içinde dolacak olması nedeniyle alındığını ifade etti.

“İNSAF VE SİYONİZM, OLACAK ŞEY DEĞİL”

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Eşin, “Filistin'e korona aşısı göndermeyen ve gönderilmesine de izin vermeyen işgalci siyonist, Filistin'e 100 bin doz aşı gönderdi. Siyonistler insafa mı geldi denilecekken;  gönderilen aşıların SK tarihlerinin geçmek üzere olduğu görüldü. İnsaf ve siyonizm, olacak şey değil..”

 

VARILAN ANLAŞMANIN DETAYI

Filistin ile siyonist rejim, önceki sabah 1 milyondan fazla Pfizer/BioNTech'in Kovid-19 aşısını takas etme konusunda mutabakata varmıştı.

Mutabakat çerçevesinde siyonist işgal rejimi stoklarındaki 1 ila 1,4 milyon doz Pfizer/BioNTech aşısını Filistin yönetimine verecekti.

Karşılığında ise Filistin’in BioNTech-Pfizer’dan eylül ve ekimde alacağı aşılar siyonist işgalciye gönderilecekti.

Varılan takas anlaşması kapsamında bugün siyonist işgal rejimi tarafından 100 bin doz Kovid-19 aşısını Filistin Sağlık Bakanlığına teslim edildi. Ancak gönderilen aşıların vaziyeti duyanlara pes dedirtti.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Yorumunuzu Yazın

Yorumunuz başarıyla gönderildi.
Moderatörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Yorum gönderilirken bir hata gerçekleşti.