• DOLAR 8.693
  • EURO 10.398
  • ALTIN 498.977
  • ...
Bedensel engelli gencin tekerlekli sandalyesi çalındı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şırnak'ın Cizre ilçesinde ikamet eden Serhat Akbulat, akşam evinin avlusuna bıraktığı tekerlekli sandalyesini bir daha göremedi.

Akülü arabasının bozulmasından sonra maddi imkânsızlıklardan dolayı eski manuel tekerlekli sandalyesini kullanmaya devam eden bedensel engelli Akbulat’a ait tekerlekli sandalye evlerinin avlusundan çalındı.

Hırsızlara seslenen Akbulat, "Doğuştan bedensel engelliyim. Hayatımı tekerlekli sandalye ile devam ediyorum. Çarşıya veya parka gitmek istediğimde en yakın arkadaşım beni taşıyan tekerlekli sandalyemdi. Akülü arabam bozulduğu için eski tekerlekli sandalyem ile dolaşıyordum. Hırsızlar gelip onu da çaldı. Hırsızlara sesleniyorum ‘Eğer vicdan sahibiyseniz tekerlekli sandalyemi geri getirin." dedi.

Oğluna yeni tekerlekli sandalye alamayacağını belirten Hüseyin Akbulat, "Oğlum doğuştan engelli bu yapılan insanlık değil. Yaklaşık 15 gündür tekerlekli sandalye çalındı. Daha önce akülü arabası vardı bozulduğu için eski tekerlekli sandalyesini kullanıyorduk. Hırsızlar evimize girip engelli oğluma ait olan sandalyesini çaldılar. Maddi durumumuzdan dolayı yenisini alamıyoruz. Hırsızlara sesleniyorum; eğer vicdanın varsa doğuştan engelli olan oğlumun tekerlekli sandalyesini getirin." Şeklinde konuştu. (İLKHA)

 

 Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir