• DOLAR 8.696
  • EURO 10.39
  • ALTIN 496.872
  • ...
Antalya'da Filistin şehidleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Yatsı namazının ardından Çelebi Sultan Mehmed Camii önünde düzenlenen basın açıklamasında, direniş gruplarına destek verilirken siyonistler ise lanetlendi. Basın açıklamasında HÜDA PAR Antalya İl Başkanı Veysi Yumlu, partililer, STK temsilcileri ile halk katıldı.

 

Basın açıklaması sırasında katılımcılar sık sık tekbir getirerek, sloganlar attı.

Basın açıklamasını okuyan ​HÜDA PAR Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Şahin, İsra Süresinin birinci ayeti kerimesinin mealini okuyarak başladı.

Kudüs ve Mescid-i Aksa direnişi, Müslüman halkaların direnişinin en stratejik noktası ve direnişin mihveri olduğunu aktaran Şahin, "Kudüs, İslam coğrafyasını ayrılmaz bir parçasıdır, peygamberlerin harim-i şerifidir, izzet ve onurumuzdur. Kudüs demek, Mekke demektir, Medine demektir. Kudüs demek Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek Meşhed, Kum, Tahran demektir. Kudüs demek Diyarbakır, Ankara ve İstanbul demektir. Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki Kudüs'e sahip çıkmak, İstanbul’a, Bağdat'a, Şam'a, Tahran'a, Beyrut'a, Kahire'ye ve Mekke'ye sahip çıkmaktır." dedi.

Şahin, "Mescid-i Aksa işgal girişiminden 4 gün önce Hamas Lideri İsmail Heniyye, "Ey  Netanyahu defalarca söyledim, ateşle oynuyorsun, bu savaşta kazanamayacaksınız, kararımızı aldık mücadelemizi azimle sürdüreceğiz” demişti. Hamd olsun! Dediği gibi de oldu. Terör şebekesi ve Netenyahu bu sözün ciddiyetini ve ağırlığını bugün Tel Avivi vuran füzelerden sonra çok iyi anlamıştır. Evet! Hamas Lideri İsmail Heniyye, Telaviv’i vuran füzelerden sonra ise şu kısa ve veciz tespitte bulunmuştur, "Kudüs çağırdı biz cevap verdik, Kudüs çağırdı İzzettin El Kassam füzelerle cevap vermiştir." Bugün biz de diyoruz ki; Kudüs çağırdı biz kadınımızla, erkeğimizle, gencimizle, yaşlımızla ve çocuklarımızla meydanlara indik. Ve meydanlarda Kudüs direnişini ve direniş erlerini selamlıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Basın açıklamasının ardından şehid edilen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılınıp, Filistin'in özgürlüğü için dua edildi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir