• DOLAR 8.473
  • EURO 10.273
  • ALTIN 507.017
  • ...
Uluslararası toplum tepkisiz işgal rejiminin saldırılarına tepkisiz
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Konya Merkez Mevlâna Camii Meydanı'nda düzenlenen basın açıklamasına STK temsilcileri, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda basın açıklamasını okuyan ​HÜDA PAR Konya İl Başkan Yardımcısı Kemal Ödemiş, Kudüs, Mescid-i Aksa, Gazze, Filistin'in 80 yıla yakındır siyonist gasıp bir güruhun saldırısıyla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Uluslararası toplumun bu vahşete tepkisiz olduğunu belirten Ödemiş, "Dün olduğu gibi bugün de uluslararası toplum, Harem-i Şerif’in kudsiyetini ihlal eden ve Mescid-i Aksa’da ibadet eden Müslümanlara ses bombalarıyla ve zor kullanarak saldıran Siyonistlere "çağrı"dan öteye geçmeyen tepkileri, vahşeti durduramayacak. Arap Birliği, İslam İş birliği Teşkilatı, Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kuruluşların siyonist zalimlere karşı sadra şifa pratiklerinin olmadığı ortadadır. Kudüs ve Mescid-i Aksa sadece bir toprak veya coğrafya davası değildir. Kudüs, bir akide meselesidir. Onu işgalden kurtarmak ve saldırılara karşı korumak, bütün Müslümanların siyasi ve şer’i görevidir." dedi.

Kudüs davası etrafında kentlenmeliyiz

Mescid-i Aksa'nın, bugünlerde işgalin en zor dönemlerinden birini yaşadığına, Kudüs, yarım asırdır siyonist işgal altında ve kendisini özgürlüğe kavuşturacak Selahaddinleri beklediğini belirten Ödemiş, şunları söyledi:

"Siyonistler Mescid-i Aksa ve Kudüs’ü tamamen işgal etme ve Müslümanları buradan tamamen çıkarmanın provasını yapmaktadır. İşgalciler, bu pervasızlık ve küstahlığı, Müslümanların birlikten yoksun olmalarından ve Kudüs davasına ihanet ederek siyonistlerle ilişki içiresine giren bazı İslam ülkelerinin yöneticilerinden almaktadır.  Kudüs yoğun saldırıların olduğu günler dışında maalesef gündemimizde hak ettiği yeri bulamamaktadır. Her geçen gün Müslümanlar daha da tepkisiz hale gelirken Siyonizm'in ise cüreti artarak Kudüs ile Mescid-i Aksa’yı tamamen işgal etme hevesi depreşmektedir. İşgal asla kabul edilmeyecektir. Artık sözün bittiği noktadayız. Bütün Müslümanların ortak davası olan Kudüs’ün özgürlüğüne kavuşturulması siyasi ve şer’i görevimizdir. Aramızdaki her türlü siyasi ihtilaf ve çekişme, ayrılık ve bölünmüşlük bir kenara bırakılmalı, etrafı bereketli kılınan Kudüs davası etrafında kenetlenmeliyiz." diye konuştu. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir