• DOLAR 8.323
  • EURO 10.099
  • ALTIN 490.57
  • ...
Marketlerde sigara satışı  da mı yasaklanıyor? Bakanlıktan açıklama geldi!

Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

MARKETLERDE SİGARA SATIŞINA YASAK MI GELİYOR?

Marketlerde sigara satışına yasak mı geliyor? sorusunu İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı yanıtladı.  Çataklı, market önlemlerine yönelik son yayınlanan genelgede, sigara yasağına ilişkin bir kısıtlama olmadığını, bu yöndeki tezviratların sosyal medya dedikodusundan ibaret olduğunu söyledi.

BAKANLIK KISITLAMA ZİNCİR MARKETLERE GETİRDİ

Genelgede, alınan tedbirler şu şekilde sıralandı: "Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dâhil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek. Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dâhil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye ve benzeri ürünlerin satışına izin verilmeyecek."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir