• DOLAR 8.708
  • EURO 10.41
  • ALTIN 497.92
  • ...
Yeryüzü Doktorları ve Nef Vakfı'ndan Yemen için ortak proje

Uzun yıllardır insani krizin yaşandığı Yemen’de en büyük tehlike açlık. Birleşmiş Milletlerin raporuna göre, Yemen’de 2 milyon 300 bin çocuk yeterli beslenemiyorken, 400 bin çocuğun ise bu yıl açlık sebebiyle ölebileceği kaydediliyor.

2016 yılından bu yana Yemen'de açtığı beslenme sağlığı merkezleri ile sağlık 5 yaş altı çocuklara, hamile ve emziren annelere beslenme tedavisi hizmeti veren Yeryüzü Doktorları, sosyal sorumluluk ve topluma katkı sağlamak amacıyla Nef Vakfı ile ortak bir projeye imza atıyor.

Nef vakfı, Yemen’de açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalan insanlara destek sağlamak için Yeryüzü Doktorları tarafından açılacak olan 3 yeni beslenme sağlığı merkezine destek verecek. Vakıf, bu merkezlerde sunulan beslenme muayeneleri ve tedavileri ile çocukların yeterli gelişim göstermelerine ve annelerin sağlıklı şekilde hayatlarına devam edebilmelerine vesile olacak.

Yapılan işbirliği ile ilgili yazılı açıklama yapan Yeryüzü Doktorları Yönetim Kurulu Başkanı Uzm. Dr. Yahyahan Güney, "Uzun yıllardır açlığın hüküm sürdüğü coğrafyalarda sağlık hizmeti sunuyoruz. Beslenme merkezleri açıyor, özel terapötik tıbbi beslenme tedavileri gerçekleştiriyoruz. Yemen bu hizmetleri verdiğimiz ülkelerden biri. Bölgede yeterli gıdaya ulaşamayan halk ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Yeryüzü Doktorları olarak bu doğrultuda, Yemen’in Aden ve Hadramut illerinde açtığımız 4 beslenme sağlığı merkezlerinde bugüne kadar 82 bin 157 kişiye muayene, 12 bin 40 kişiye de beslenme tedavileri uyguladık. Nef Vakfı ise bölgede 3 yeni beslenme sağlığı merkezi açmamıza destek verdi. Açılan klinikler, açlık yüzünden sağlık sorunları yaşayan insanların iyileşmesine, yetersiz beslenme nedeniyle malnutrisyonlu bir bebeğin özel tıbbi beslenme tedavileri ile hayata yeniden tutunmasına vesile olacak. Açlık ile mücadele eden Yemen halkını görmezden gelmeyerek destek veren Nef Vakfı’na teşekkür ediyoruz." dedi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir