• DOLAR 8.44
  • EURO 10.075
  • ALTIN 492.353
  • ...
Zuckerberg Signal mi kullanıyor?

TEKNOLOJİ SERVİSİ

Geçtiğimiz günlerde 533 milyon Facebook kullanıcısının bilgisi sızdırılmıştı. Bu sızan bilgiler arasında Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’e ait telefon numarası, konum, evlilik detayları, doğum tarihi ve kullanıcı kimliği de yer alıyordu. Dave Walker adlı bir güvenlik araştırmacısı ise Mark Zuckerberg tarafından da Signal adlı WhatsApp rakibi mesajlaşma platformunun kullanıldığını ortaya çıkarttı.

“MAHREMİYETİNİ KORUMAK İÇİN SİGNAL KULLANIYOR” İDDİASI

Güvenlik araştırmacısına göre Zuckerberg, mahremiyetini korumak için Signal kullanıyor. Walker, “Başka bir olayda Mark Zuckerberg, uçtan uca şifrelemeye sahip olan ve Facebook’a ait olmayan bir sohbet uygulaması kullanarak kendi mahremiyetine de saygı duyuyor. Bu, son Facebook sızıntısındaki hesabıyla ilişkilendirilen numara.” diyor. Ayrıca kendisini Zuckerberg’in Signal profilini Twitter’da da yayınladı. Bu haberin WhatsApp’ın zaten çok fazla ısınmaya maruz kaldığı bir zamanda ortaya çıkması da tabii ki dikkat çekici.

“VERİ İHLALİNDE MARK ZUCKERBERG’İN KENDİSİNİ BİLE KURTARAMADI”

Bu arada WhatsApp, 15 Mayıs tarihinden sonra yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların mesaj göndermesine izin vermeyecek. Hatta bu yeni gizlilik politikası nedeniyle Signal, Telegram vb. alternatiflere ciddi bir dijital göç yaşanmıştı. Veri ihlalinde Mark Zuckerberg’in kendisini bile kurtaramadığı Facebook, tabii ki yine güvenlik ve gizlilik konusunda tartışmalara konu olmuş durumda. Zuckerberg’in bile mahremiyeti için Signal kullandığı da açık. Signal uçtan uca şifreleme sunarak sohbetlerinizi başka hiç kimsenin okuyamamasını sağlıyor. Hatta Elon Musk bile tweet’inde Signal’i tavsiye etmişti ve platformun kullanıcı sayısı bir anda artmıştı.

HENÜZ YALANLAMA GELMEDİ

Konuya dair Zuckerberg cephesinden bir yalanlama gelmedi. Mark Zuckerberg'ün kurucusu ve CEO'su olduğu Facebook, 2014 yılında anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı bünyesine katmıştı. Zuckerberg, WhatsApp'ın da CEO'su konumunda.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir