• DOLAR 8.093
  • EURO 9.74
  • ALTIN 462.3
  • ...
​Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Gün çiftçilerle bir araya geldi

Yunus Emre İlkokulu konferans salonunda düzenlenen toplantıya; Gün, İl Müdür Yardımcısı Reşat Çiftçi, Sason İlçe Tarım ve Orman Müdürü Eyyüp Aktaş, köy muhtarları ve çiftçiler katıldı.

Tarım ve Hayvancılık alanında çiftçilere verilen desteğin her geçen yıl artarak devam ettiğini savunan Gün, özelikle kırsal kalkınma alanında tarım ürünlerinde Sason ilçesindeki çiftçilere yüzde 80'lere varan çeşitli destekler sunulduğunu belirtti.

Gün, verilen destekler sayesinde ilçenin çilek merkezi haline geldiğini söyledi.

Gün, “Çiftçilerimizin talepleri doğrultusunda, bölgemizin topraklarına elverişli olan her türlü bitki ve ürün için desteklerimiz devam etmektedir. Yapılan desteklerin çiftçilerimize olumlu yansıdığını görüyoruz. Çiftçilerimiz, bizleri gördüğü her yerde kendilerine verilen destekten dolayı mutlu olduklarını ifade ediyorlar. Bizde daha fazla çiftçilerimizin yanında olmak ve desteklerimizi artırmak için her fırsatta çiftçilerimizle bir araya gelmeye gayret ediyoruz." dedi.

Toplantının ardından Gün tarafından "Çıtır Çileğim Projesi" ile tanınan kadın çiftçi Lale Basut'a ve bazı kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek kendilerine saksıda lavanta fidesi hediye etti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir