• DOLAR 8.764
  • EURO 10.335
  • ALTIN 493.74
  • ...
Gaziantep’te öğrencilere ücretiz tablet dağıtımı başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle Gaziantep Valiliği koordinasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin finansal iş birliğinde askıda tablet kampanyası kapsamında “60 Bin Tablet Dağıtım Töreni” düzenlendi. 

Sağlanan desteklerle temin edilen ve öğrencilere verilecek 60 bin tablet için Şahinbey ilçesindeki Fuat Şimşek Ortaokulunda düzenlenen törene video konferans yöntemiyle katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her bir çocuğa ulaşmanın yollarını artırmaya gayret ettiklerini belirtti.

Bakan Selçuk, salgın döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çok hızlı adımlar atıldığını belirterek Türkiye'nin, EBA destek merkezleri ve EBA gibi dünya birinciliği elde etmiş bir eğitim portalı kurabilen nadir birkaç ülkeden biri olduğunu ifade etti.

Eğitim konusunda birçok etkinlikten dolayı Gaziantep’e alışkın olduğunu söyleyen Selçuk, “Daha öncesinde de büyük etkinlikler yapıp projelerde beraber çalıştığımız oldu. Sizlerin destekleri ile eğitim çalışmamızın her basamağında çok hızlı adımlar atıyoruz. Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyulan bu günlerde sizlerin katkısıyla çok büyük mesafeler alıyoruz. Gaziantep’te belediyelerin ortaya koyduğu hizmet çok ileri bir seviyede. Bunlar bütün ülkede yaygınlaşmasını istediğimiz çok özel çalışmalar.” dedi.

“14 bin EBA destek noktası kurduk”

Pandemi sürecinde öğrencilerin eğitimden geri kalmaması için yaptıkları projeleri anlatan Selçuk, “Biz, salgın döneminde çok hızlı adımlar attık. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin salgında ilk olarak sağlıklı iletişim kurabilmesi için birçok hazırlık yaptık. Çok güzel başarılar ortaya çıktı. Kurduğumuz EBA üzerinden canlı ders yapabilme ve gelişimlerini takip edebilme imkânlarını ortaya koyduk. Temel eğitimde fırsat adaleti çok kritik. Bu belirttiğimiz kanallarda derslere tekrarlanarak işleniyor. Soracağımız sorular televizyonda var. Türkiye olarak bununla yetinmeyip daha fazlasını isteyerek canlı derslerle EBA portalı çok önemli hale geliyor. Sizlerin destekleri canlı ders sayısı artıyor. Ama bazı imkanı kısık öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için de bugünkü faaliyetimizde olduğu gibi Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan 500 bin tablet kampanyasını aşacak şekilde yerel yönetimler, STK ve iş dünyasının desteği ile sürdürüyoruz. Bunun bir millet ödevi olduğunu biliyoruz. Temin ettiğiniz 60 bin tableti teslim ettikten sonra çocuklara kavuşacak. Bunların internet paketi olduğu için erişim sıkıntısı yaşanmayacak. Bu çocuklarımızın mutluluğunu, gülümsemelerini, gözlerindeki parıltıyı hayal ettikçe çok daha mutlu oluyoruz ve sizlerle bu mutluluğu paylaşmak büyük bir memnuniyet veriyor.” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise kentte kişi başına düşen milli gelirin Türkiye ortalamasının yüzde 30 altında olduğunu hatırlattı.

Kentte hayırseverlerin katkılarıyla birçok projenin hayata geçirildiğini ifade eden Gül, bu çalışmalara kurum ve kuruluşların da destek verdiğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise eğitim konusunda hassas olduklarını ve kentte merkez ilçe belediyelerin desteğiyle 60 bin öğrenciye tablet dağıtılacağını belirtti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da kurum olarak eğitime verdikleri desteklerden bahsederek, yeni spor ve eğitim projeleri için çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirtti.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise pandemi sürecinde çocukların eğitimde herkesin aynı imkanlara sahip olmadıklarını düşünerek destek vermek istediklerini vurguladı.

Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı Ömer Cıncıkçı ise salgın döneminde her anlamda sıkıntılı bir süreci yaşadıklarını ve bu süreçte öğrencilerin yanında olduklarını ifade etti.

Törenin ardından 60 bin tablet, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılması için görevlilere teslim edildi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir