• DOLAR 7.819
  • EURO 9.36
  • ALTIN 449.547
  • ...
ABD'de Müslümanlar'ın kurduğu yardım derneği ödül aldı

 Avrupa'da hükümet baskısı ile kapılarına kilit vurulan yardım derneklerinin sayısı her geçen gün artarken ABD'de Müslümanlar tarafından kurulan ve faaliyetlerine devam eden Zekat İnsani Yardım Derneği'ne ödül verildi. Merkezi Chicago'da olan ve dünyanın farklı bölgelerinde yardım faaliyeti yürüten Zekat Foundation, inanç-emek hareketi ARISE'nin "2020 yoksullukla mücadelede liderlik ödülünü aldı.

Zekat Derneği Kurucu Başkanı Halil Demir, koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı video konferans yöntemiyle düzenlenen ödül töreninde konuştu. Demir, ödül almaktan dolayı mutlu olduklarını ve Türkiye'nin Suriye sınırındaki yetimleri gözetmekten Chicago'nun yoksul emekçi kesimlerine kadar Zekat Vakfı, ARISE ile birlikte sosyal adalet ortak vizyonu için mücadele etmektedir'' dedi. 

İAmerika'da yaşayan Müslümanlar tarafından kurulan Zekat Derneği'ne ödülü ARISE yöneticilerinden Marshall Hatch tarafından takdim edildi. Marshall Hatch, "Zekat Vakfı sadece açları doyurmak ve mültecilere barınak sağlamakla kalmayan, aynı zamanda yaşadığımız şehri ve dünyamızı izzet ve merhametle değiştiren kuruluşlara ihtiyacımız var'' ifadelerini kullandı.
Kaynak: Referans medya

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir