• DOLAR 8.029
  • EURO 9.532
  • ALTIN 465.316
  • ...
Gaziantep Üniversitesi Hastanesi’nde devir teslim töreni gerçekleşti

Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Ayşe Balat’ın katılımıyla başhekimlik makamında gerçekleştirilen törende Alaşehirli, eski Başhekim Profesör Doktor Suat Zengin’den görevi teslim aldı.

Törende açıklamalarda bulunan Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Ayşe Balat, Gaziantep Üniversitesi’nin güzide bir üniversite olduğunu söyledi.

Gaziantep Üniversitesi’nin en önemli vitrininin Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi olduğunu ifade eden Balat, “Hastanemizde çok değerli hocalarımızla çok değerli hizmetler veriyoruz. Halka hizmet veren hastanemiz, öğrencilerimizin de eğitim aldığı bir hastanedir. Bu görevi şimdiye kadar yürütmüş olan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunmak isterim. Suat hocama özellikle teşekkür ediyorum. Pandemi döneminde ve öncesinde ekibiyle birlikte hareket ederek çok güzel hizmetler verdi. Şimdi ise görevi Belgin Alaşehirli devralıyor. Onun da geçmişteki idari tecrübeleriyle birlikte hastanemiz daha da ileriye taşınacaktır. Her iki arkadaşımı da kutluyorum.” dedi.

Görevi teslim eden Profesör Doktor Suat Zengin, “Belgin hocama çok teşekkür ediyorum. Kendisi asistanlığımız döneminde abla olarak bildiğimiz bir hocamızdır. Bu makamı bir emanet gözüyle almıştım. Bu emaneti daha ileriye taşıyacağına inandığım bir hocama teslim etmekten de çok mutluluk duyuyorum. Hocamızdan desteğimizi eksik etmeyeceğiz. Kendisine başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Görevi teslim alan Profesör Doktor Belgin Alaşehirli, “Sevgili Suat hocamdan görevi teslim alıyorum. İnşallah hastanemizi daha da ileriye taşıyacağız. Suat hocamız görev süresi boyunca çok güzel çalışmalar yapmış, süreci çok güzel yönetmiş. Bundan sonrasında da kendisinin desteğini, yardımını alacağız. Hastanemiz çok daha iyi hizmet versin diye uğraşacağız. Saygıdeğer rektör yardımcımız Ayşe Balat ve Suat Zengin hocalarımızın desteğiyle güzel işler yapacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Devir teslim töreni karşılıklı çiçek takdimiyle sona erdi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir