• DOLAR 8.03
  • EURO 9.54
  • ALTIN 465.516
  • ...
ABD'de polisin öldürdüğü William Green'in ailesine 20 milyon dolar ödenecek

ABD'de 27 Ocak'ta yaşanan olayda, Prince George İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde çalışan polis memuru Michael Owen, büyük bir kazaya karışan William Green'i arkadan kelepçeleyip polis arabasına bindirdikten sonra 7 el ateş ederek, isabet eden 6 kurşunla ölümüne sebep olmuştu.

6 kurşunla öldürülen siyah Amerikalı William Green'in ailesine verilecek miktar belli oldu.

20 MİLYON TAZMİNAT ÖDENECEKad, polis, tazminat


William Green isimli Amerikalının ailesine, olayın yaşandığı ilçe yönetimi tarafından 20 milyon dolar tazminat ödenmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Böylelikle ülkede polis şiddeti nedeniyle verilen en yüksek tazminat bedeli oldu.
Hakkında başlatılan soruşturmanın ardından maaşı kesilerek açığa alınan ve mart ayında jüri tarafından ikinci dereceden cinayetle suçlu bulunan polis memuru Owen'ın avukatı ise, müvekkilinin suçsuz olduğunu iddia ettiğini ve mahkemede hakim karşısına çıkmayı beklediğini belirtti.

"BU BEDEL ONUN HAYATI İÇİN ASLA YETERLİ DEĞİLDİR"
Prince George İlçe İdari Amiri Angela Alsobrooks, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Green'in hepimiz gibi bir baba, oğul ve erkek kardeş olduğunu unutmamalıyız, bu bedel onun hayatı için asla yeterli değildir." ifadelerini kullandı.

ABD'de, polis şiddeti nedeniyle verilen en büyük tazminat bedeli olan 20 milyon dolarlık mahkeme kararı, Kentucky'de yine polisin öldürdüğü Breonna Taylor'un ailesine verilen 12 milyon dolarlık tazminattan iki hafta sonra geldi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir