• DOLAR 8.355
  • EURO 9.935
  • ALTIN 487.703
  • ...
Malatya Büyükşehir Belediyesi araç filosuna 15 yeni otobüs kattı

Geçtiğimiz günlerde 88 iş makinesi ve aracı bünyesine katan Büyükşehir Belediyesi, 15 yeni otobüs ve eylül ayında teslim edilecek 5 körüklü otobüsle araç filosunun yüzde 50’sini yenilemiş olacak.

Törende konuşan Malatya Valisi Aydın Baruş, yeni araçların Büyükşehir Belediyesi ve Malatya halkı için hayırlı olmasını diledi.

Coronavirus (Covid-19) salgını ile mücadelede Malatya’da güzel bir mücadele örneği sergilendiği belirten Vali Baruş, “Vatandaşımıza her an hizmet için emek sarf eden ve alın teri döken insanlara ne mutlu. Bu hizmetlerin en önemlisi de toplu ulaşım hizmetleridir.” dedi.

Baruş, “Gerçekten Malatya Büyükşehir Belediyemizin son zamanlarda yapmış olduğu alt yapı çalışmalarıyla göz dolduruyor. Bu çalışmaları gerçekleştirmek için, araç makine temini yine bugün açılışını yaptığımız toplu ulaşım otobüslerin temini noktasında göstermiş olduğu çabalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm Büyükşehir Belediye çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Bütün bu hizmetlerin amacının yolların kesiştiği, medeniyetlerin buluştuğu gerçekten güzel bir belde olan ve insanı da her türlü hizmete layık olan güzel Malatya'mıza layıkıyla hizmet etmek yolunda, birer mesafe olduğunu unutmayalım. Ancak bu hizmetlerin anlam taşıması için insanlarımızın sağlığını da korumamız gerekir.” diye dikkat çekti.  

Malatya’nın 24 Ocak tarihinde meydana gelen Elâzığ Sivrice Merkezli 6,8 büyüklüğündeki depremde ve ardından meydana gelen depremler ve Covid-19 salgını ile zor günler geçirdiğini hatırlatan Baruş, “Bu zor günlerde ve sıkıntılarda vatandaşlarımızın hep yanında olmaya çalıştık. Vatandaşlarımız ile el birliği ile yürümeye çalıştık.  Covid-19 salgını ile mücadelede Malatya güzel mücadele örnekleri verdi. Bu sıkıntılı zamanlarda, sağlık görevlilerimiz mesai kavramı gözetmeksizin yapmış olduğu çalışmalar alın teri ile Malatya’mız bu noktada başarılı bir noktaya gelmişti ancak bu mücadelenin devam ettiğini unutmayalım.” Dedi.

Malatya’nın insanlık medeniyetinin başladığı yer olarak adlandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’yı, Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehir olarak tarif ederek, yeni otobüslerin Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele ve kurban kesimi gerçekleşti.

Açılış sonrası, Malatya Valisi Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni alımı yapılan ve hizmete giren otobüsleri inceledi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir