• DOLAR 6.866
  • EURO 7.84
  • ALTIN 399.436
  • ...
Polis şefinden Trump'a: Çeneni kapat

ABD Başkanı Donald Trump'ın siyahi George Floyd'un öldürülmesini protesto edenlere yönelik tavri ülkede büyük tepki çekti.

CNN International, ABD Savunma Bakanlığı yetkililerinin Trump'ın orduyu devreye sokmasından endişe ettiğini yazdı

Trump'ın protestoları bastırmak için ABD ordusunu devreye sokacağı açıklamasının, Pentagon'da bazılarında "derin ve büyüyen bir rahatsızlık" yarattığı belirtildi.

Kanal haberini ismi açıklanmayan Pentagon yetkililerine dayandırdı. Kanala konuşan yetkililer, Pentagon içinde "yerel güvenlik güçlerinin protestolarla baş etmesine yönelik yoğun bir talep" olduğunu söyledi.

CNN yayınında gazeteci Christiane Amanpour'un sorularını yanıtlayan Houston polis şefi Art Acevedo da Trump'a tepkiliydi. Acevedo, ABD Başkanı Trump'a ithafen "söylecek yapıcı bir şeyin yoksa o zaman çeneni kapat" ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti'nin eski başkan aday adayı senatör Kamala Harris de Trump'i eleştiren isimlerden.

Harris, Trump'ın göstericiler hakkındaki ifadelerine değinerek, "Bunlar bir başkanın değil bir diktatörün sözleri" dedi.

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley ise herkesin protesto hakkına sahip olduğunu ancak gösterilerin barışçıl bir şekilde yapılması gerektiğini ifade etti.

George Floyd'un abisi Terrance Floyd da Minneapolis'te kardeşinin öldürüldüğü yeri ziyaret etti.

Göstericilere sakin olmaları çağrısı yapan Terrance Floyd dükkanları yağmalayanlara da tepki gösterdi.

Floyd, "Hepiniz ne yapıyorsunuz? Hiçbir şey yapmıyorsunuz. Yaptığınız şey kardeşimi geri getirmeyecek. Biliyorum. O da bunları yapmanızı istemezdi" dedi.

Nickelodeon ve MTV gibi bir çok televizyon kanalı da göstericileri desteklemek amacıyla Floyd'un öldürüldüğü süre olan 8 dakika 46 saniye boyunca ekranı kararttı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir