• DOLAR 6.811
  • EURO 7.428
  • ALTIN 378.608
  • ...
Doğalgaz şirketinin abonelerine göndermiş olduğu SMS’ye tepki

Hacıömer Mahallesi'nde ikamet eden Esnaf Derviş Bozkurt, doğalgaz dağıtım şirketi tarafından cep telefonuna gönderilen SMS’de kullanılan dile tepki gösterdi.

Aksa Şanlıurfa Doğalgaz A.Ş tarafından abonelere gönderilen SMS’de, “SN. Abonemiz 17.4. 2020 son ödeme tarihli faturanız 89,94 TL’dir. Son ödeme tarihi geçen abonelerde geçilen gün sayısına göre gecikme faizi uygulanmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Ülkenin, Coronavirus salgını nedeniyle zor bir dönemden geçtiği bu günlerde, daha önce gönderilen bilgilendirme SMS’lerinden farklı bir üslupla gelen SMS’ye tepki gösteren Bozkurt, “Ülkemiz çok zor bir süreçten geçiyor. Coronavirus salgını nedeniyle bir taraftan insanlarımız bu salgın ile mücadele verirken bir taraftan da maddi olarak zor günler yaşıyor. İnsanlara hizmet sunan kurumların ülkenin bu zor durumunu göz önüne alarak, faturalar konusunda kolaylık göstermesi gerekirken, insanları faizle tehdit etmelerini çok kaba bir davranış olarak görüyorum. Daha önceki SMS’ler de kayıtlı bende. Daha önce asla böyle bir üslup kullanılmamıştı. Bu davranışından dolayı doğalgaz şirketini tüm abonelerden özür dilemeye davet ediyorum.” diye konuştu. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir