• DOLAR 16.53
  • EURO 17.574
  • ALTIN 968.756
  • ...
Bıçakladığı şahsın başında ölmesini bekleyen zanlıya ağırlaştırılmış müebbet cezası
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

"Batman Otogarı" cinayeti dosyasında karar çıktı.

Batman Şehirlerarası Otobüs Terminalinde geçtiğimiz yıl bıçakladığı şahsın başında ölmesini bekleyen cinayet zanlısı, çıkarıldığı mahkemece ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarpıtıldı.

Batman Adliyesi 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamada mahkeme, Suat Yüksekbağ'ı kan gütme saikiyle kasten öldürdüğü gerekçesiyle zanlı R.K'nin ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Mahkeme, toplumda iyi hal indirimi olarak bilinen takdiri indirim uygulanmasına yer olmadığına karar verdi.

Mahkeme, aynı dosyada sanığın kardeşi A.K. hakkında da aynı suçu birlikte işlediklerinden dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmetti. Ancak mahkeme, suça sürüklenen çocuğun 17 yaşında olması ve hakkında yaş küçüklüğü nedeniyle 24 yıl hapis cezası verirken, bu cezada herhangi bir takdiri indirim yapılmadı.

Olayda çocuklarını azmettirdiği gerekçesiyle yargılanan baba N.K. hakkında ise delil yetersizliğinden beraat kararı verildi.

Karara itiraz eden taraflar, kararı Diyarbakır Bölge Adliye Mahkemesine, (İstinaf Mahkemesine) taşıyacağını bildirdi.

Hatırlanacağı üzere, cinayet zanlısı R.K. 28 Ağustos 2019 çarşamba günü saat 15.15 sıralarında Batman Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinde kan davası iddiasıyla Suat Yüsekbağ'ı (20) defalarca bıçaklamış, ölmesi için başucunda beklemişti. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir