• DOLAR 7.26
  • EURO 8.522
  • ALTIN 437.913
  • ...
Öğrencilerden lösemi hastası çocuklar yararına kermes

'Lösemiler Haftası' dolayısıyla öğrencileri bilinçlendirmek farkındalık oluşturmak adına Van Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde lösemi hastası çocuklar yararına bir kermes düzenledi.

Van Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi bahçesinde, lösemi çocuklar yararına düzenlenen kermese İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer,  Okul Müdür, Müdür Yardımcılar, STK, Öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Amaç farkındalık oluşturmak"

Yapılan etkinlikle ilgili açıklamada bulunan İpekyolu Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Lösemiler Haftası nedeniyle, lösemili çocuklara karşı duyarlı bir öğretmen olan Okul Müdür Yardımcısı Oya Orhan tarafından, lösemili çocuklar yararına bir kermes düzenleme teklifinin geldiğini belirtti.

Yavuzer, okul müdür yardımcısının girişimleriyle böyle bir kermesin düzenlendiğini ve lösemili çocuklar yararına yapılmak istenen çalışma için kendilerine gerekli izinlerin verildiğini söyledi.

Yavuzer, Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencilerinin, evlerinde hazırladıkları, dolma, kek, börek, tatlı, çiğköfte, kısır gibi yemekleri getirdiklerini, mahalleli, öğrenci ve velilerimizin de katılımıyla, lösemi hastası çocuklar yararına bir kermes düzenlendiğini ifade etti.

Buradaki amacın para yardımından ziyade bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyen Yavuzer, "Lösemili çocuklara dikkat çekmek ve bununla ilgili Van ilimizde farkındalık oluşturmaktı." ifadelerini kullandı.

"Lösemili çocuklara moral olalım"

Lösemi hastası çocukların morallerinin yüksek tutulmasıyla sıkıntıların aşılabileceğini ifade eden Yavuzer, "Bundan sonraki süreçte, arkadaşlarımız bu konuda daha donanımlı bir şekilde örgütlenmeyi planlıyorlar. Bu anlamda lösemili ailelere ulaşmak, bunların dertleriyle dertlenmek ve çocukların hem tedavi, hem de eğitimlerinden geri kalmamaları için ortak bir çalışma yapacağız. Yapılan çalışmalar, erken teşhis konulan hastalıkların, hastalarımızın yüzde 85'inin tedaviye olumlu yanıt verdiği, dolayısıyla, erken teşhisin çok önemli olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu bağlamda, erken teşhisi yapılan öğrencilerin, çocuklarımızın olumlu cevap verdiği, öğrencilerimizin ve çocuklarımızın morallerinin yüksek tutulması gerekiyor. Hem onların eğitimi, hem de anne baba eğitimi açısından İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapma gayreti içindeyiz. Lösemili çocuklarımızla ilgili çalışmalarımız sürecek. Lösemili çocuklarımıza umut olmak için, onları mutlu etmek için biz de gerekli çalışmaları yapacağız.” şeklinde konuştu. (Sedat Karatay-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir