• DOLAR 5.924
  • EURO 6.577
  • ALTIN 297.71
  • ...
"Camiler Kâbe'nin şubesidir"
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Gaziantep'in Şahinbey Belediyesi tarafından Uğurtepe Mahallesi’ne yaptırılan cami dualarla ibadete açıldı. Şahinbey Belediyesi, Uğurtepe Mahallesi’ne yaptırdığı Uğurtepe Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.

Caminin açılışı Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yapılırken, açılışa Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra İl Müftüsü Ahmet Çelik, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

Caminin açılışında konuşan Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, camilerin önemine dikkat çekerek, camilerin Kâbe'nin birer şubesi olduğunu söyledi.

Çelik, "Bizi böyle mübarek günde Kabe’nin şubesi olan cami açılışında bir araya topladığı için Cenab-ı Hakk'a hamd olsun. Camimiz Uğurtepe Mahallemize hayırlı olsun. Camimiz mahallemizin maneviyatının gelişmesine, birliğinin, dirliğinin, samimiyetin, kardeşliğimizin gelişmesine vesile olacaktır. Camiler kimseye parayla satamayacağımız ve alamayacağımız ibadet yapılan yerlerdir. Bu nedenle camiler bizim için önemlidir." dedi.

"Camiler bizim için büyük bir nimettir"

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da camilerin içinin doldurulması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"Eskiden 'belediye buraya gelip cami yapacak' dese hiç kimse inanmazdı. Ama şimdi kilit taşı, yol, park, su, kanalizasyon gibi birçok hizmetler köylerimize getiriliyor. Türkiye’miz hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Okullar açıldığında kitaplar öğrencilerimizin sıralarında hazır oluyor. Boyama kitaplarını belediye olarak biz veriyoruz. Bunların yanında öğrencilerimize kırtasiye desteği sağlıyoruz. Lise öğrencilerimizi Çanakkale’ye götürüyoruz ve şimdiye kadar 79 bin öğrencimizi Çanakkale’ye götürdük. Düzenlediğimiz kitap okuma yarışmalarıyla da 360 öğrencimizi umreye gönderdik. Bu sene de ilk defa lise birinci, ikinci ve üçüncülerini Bosna Hersek’e götüreceğiz."

Tahmazoğlu, "Camilerimiz bizim için büyük nimetler. Çocuklarımızın, hanım kardeşlerimizin ve beyefendi kardeşlerimizin gelip burada mutlaka vakitlerini Kur’an-ı Kerim okuyarak ve sohbetler ederek geçirmesi lazım ki camilerimiz şenlensin. Ben, camimizin mahallemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Uğurtepe Mahalle Muhtarı Yaşar Korkmaz ise Şahinbey Belediyesi tarafından Uğurtepe köyüne yaptırılan camiden dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Yapılan konuşmaların ardından Uğurtepe Camii vatandaşların katılımlarıyla birlikte ibadete açıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Kategorinin Öne Çıkan Haberleri