• DOLAR 6.201
  • EURO 6.816
  • ALTIN 327.49
  • ...
Filistin meselesi slogan değil; inanç meselesidir

El-Fedale, işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimlerine karşı ortak bir halk hareketinin var olduğuna işaret etti.

Bahreyn’deki Filistin’e Destek Derneği Başkanı Nasır El-Fedale, Filistin Enformasyon Merkezi’ne verdiği röportajda, Amerika’nın Arap ülkelerine arsızca baskı uygulayarak işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirmeye çalıştığını belirtti.

El-Fedale, Amerika’nın Arap ülkelerine şantaj yaparak “barış”, “ekonomik refah” ve benzeri sahte bahaneler altında işgal rejimiyle işbirliği yapmaya zorladığını kaydetti.

Siyonistlerin Arap halklarının İsrailli şahsiyetlerle normal ilişkiler kurmasını sağlamayı başaramadığına dikkat çeken El-Fedale, “Halklarla ilişkileri normalleştiremeyeceklerini anlayınca resmi kurumlara yöneldiler” dedi.

Halkların bilincinin gelişmelerin önünde olduğuna işaret eden Bahreynli eski milletvekili, söz konusu bilincin Trump ve Netanyahu’nun dayatmaya çalıştığı komploları boşa çıkaracağını ifade etti.

El-Fedale, Filistin davasının boş bir slogan olmadığını ve inanç meselesi olduğunu vurgulayarak, Siyonistleşmiş medyanın Yüzyılın Anlaşması’nı halklara kabul ettiremeyeceğini kaydetti.

“Filistin’deki kutsal mekanlarımızdan taviz vermeyeceğiz” diyen El-Fedale, her türlü olumsuz koşula ve ablukaya rağmen boyun eğmeyen Gazze halkının ve Kudüs sakinlerinin direnişlerini örnek gösterdi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir