• DOLAR 6.052
  • EURO 6.557
  • ALTIN 307.73
  • ...
Yeni evlenen çiftlere Talasemi hastalığı anlatıldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Haliliye Belediyesi işbirliği ile 8 Mayıs Dünya Talasemi Günü münasebetiyle Haliliye Belediyesi Nikâh salonunda yeni evlenen çiftlere Talasemi hastalığı hakkında bilgi verilerek broşür dağıtıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Talasemi riskini azaltmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirttiler.

8 Mayıs Dünya Talasemi Günü münasebetiyle İlke Haber Ajansına konuşan Bir damla Kan Talasemi Derneği Başkanı İbrahim Dizlek, Talasemi hastalarının en büyük sıkıntısının doktor sıkıntısı olduğunu söyledi.

Dizlek, "Kan Hastalıklıları Federasyonun kayıtlarına göre Şanlıurfa’da Suriyeli hastalarla birlikte bin 800 Talasemi hastası bulunuyor. Şanlıurfa'da en büyük eksikliğimiz doktor eksikliğidir. Çocuk hematoloji ve çocuk onkoloji bölümünde doktor yetersizliği var. Şanlıurfa, çevre illerle kıyaslandığı zaman sağlık alanında çok gerilerde bulunuyor. Hükümetin sağlık alanında Şanlıurfa’ya destek vermesini bekliyoruz." diye konuştu. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir