• DOLAR 5.668
  • EURO 6.286
  • ALTIN 272.626
  • ...
"Amatör Denizci Belgesi" verilecek

Malatya Valiliği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Malatya'da amatör denizcilikle ilgili temel eğitim programı başlatılacağını bildirdi.

Ülke genelinde 71 Liman Başkanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının merkez teşkilatında verilecek ücretsiz eğitim sonucunda katılımcılar sınava tabi tutulacak. Başarılı vatandaşlara "Amatör Denizci Belgesi" verilecek.

''Hedef 1 Milyon Amatör Denizci ''Projesi kapsamında, 2023'e kadar belli aralıklarla eğitim ve sınavların devam edeceği belirtildi.

Belge almak isteyen vatandaşların Fırat Liman Başkanlığına başvurularını yapmaları gerektiği dile getirilen açıklamada, eğitim programına dâhil olabilmek için gerekli olan belgeler ve şartlar şöyle:

"Dilekçe, kimlik fotokopisi, ehliyet fotokopisi ( ehliyeti olmayanlar için aile hekimliklerinden Amatör Denizci olabilir ibareli sağlık raporu almaları gerekir), Bir adet fotoğraf ve 39,70 TL tutarında harç. Sınavda başarılı olunması halinde alınacak olan belgenin geçerliliği süresiz olacaktır." (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir