• DOLAR 5.764
  • EURO 6.43
  • ALTIN 282.956
  • ...
42 hafız icazetlerini aldı

İstanbul Küçükçekmece ilçesinde bulunan ve Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kur'an kurslarında eğitim görerek hafız olan 42 öğrenci için Küçükçekmece Yavuz Selim Camiinde bir icazet programı düzenlendi.

Değişik camilerde görev alan İmam-hatiplerin yaptıkları Kur'an-ı Kerim ziyafetiyle başlayan program, katılımcıların yaptıkları konuşmalarla devam etti.

İstanbul'un ikinci, Türkiye'nin altıncı büyük ilçesi olan Küçükçekmece'de görev yapmanın büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, böyle bir ilçede gayret ederek hayırlı çalışmalar ortaya koyan müftülük çalışanlarına teşekkür ederek, bu tür çalışmaların ilçeleri adına hayırlı olması temennisinde bulundu.

Uzun bir eğitim sonrasında herkese nasip olmayacak olan hafızlık makamına erişen 42 öğrenciyi tebrik ederek konuşmasına başlayan İstanbul İl Müftü yardımcısı Musa Bilgiç, "Emek sarf eden kardeşlerimin emeklerinin zayi olmamasını rabbimden niyaz ediyorum." dedi.

Bilgiç, "Biz çok iyi biliyoruz ki, Allah (Celle Celalüh) hiçbir emek sahibinin emeğini zayi etmez. Bu yavrularımızın hayatları boyunca Allah'ın (Celle Celalüh) kitabıyla, Allah'ın (Celle Celalüh) kullarını buluşturma gayretlerinin bir ömür boyu sürmesini rabbimden niyaz ediyorum." şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak ise yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

"Bu güzel günü bize yaşatan Rabbime bir kez daha hamd ediyorum. Bu icazet merasiminin tertip edilmesine sebep olan hafız kardeşlerimi yürekten tebrik ediyorum. Allah (Celle Celalüh) kendilerini Kur'an-ı Kerimin hafızı eyledi ve İslam'ın muhafızı olmalarını da nasip eylesin. Ömürlerini Kur'an ile süslesin, Kur'an'a hizmet ile şereflendirsin inşallah. Bu hafızları bize emanet eden anne-babalara, Kur'an-ı satırlardan sadırlara nakşeden hocalara teşekkür ediyorum."

Program yapılan konuşmaların ardından, hocaların hafızlara hediye takdim etmesiyle son buldu. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)
 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir