• DOLAR 12.49
  • EURO 14.12
  • ALTIN 713.051
  • ...
Papa Francis`ten çarpıcı Charlie Hebdo değerlendirmesi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Charlie Hebdo baskınının ardından Papa Francis'den de bir yorum geldi. Papa "Düşünceyi ifade etmenin de sınırları vardır" dedi, şöyle örneklendirdi: Eğer arkadaşım Gasparri anneme küfrederse bir yumruk yemeyi bekleyebilir. Bu çok normaldir. İnsanların inançlarıyla dalga geçemezsiniz.

Filipinler'e yapacağı ziyaret için uçakta gazetecilere açıklama yapan Papa Francis, Charlie Hebdo katliamıyla ilgili konuştu. ''Düşünceyi ifade etmenin bazı sınırları vardır. Özellikle bir insanın inancına hakaret edilmesi ya da alay edilmesi durumunda” diyen Papa, düşünceyi ifade özgürlüğünü temel bir insan hakkı olduğunu ancak herkesin düşüncesini ifade ederken kamu yararını gözetmesi gerektiğini söyledi.

Daily News`da yer alan habere göre Papa duruma ilişkin ziyaretlerinde kendisine eşlik eden Alberto Gasparri üzerinden bir örnek verdi ve “Eğer iyi arkadaşım Dr. Gasparri anneme küfrederse bir yumruk yemeyi bekleyebilir. Bu çok normaldir. Kimseyi provoke edemezsiniz. Kimsenin inançlarına hakaret edemezsiniz. Kimsenin inançlarını dalga konusu yapamazsınız.”

Yayınladıkları karikatürler dolayısıyla baskına uğrayan Charlie Hebdo adlı mizah dergisi Hz. Meryem'le ilgili de iğrenç karikatürler çizip yayınlamışlar ve Hristiyanlar da bu durumdan rahatsız olmuşlardı.  

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir