• DOLAR 6.76
  • EURO 7.672
  • ALTIN 371.896
  • ...

Bu Pazar Batman bambaşka bir hava soluyacak, büyüğüyle küçüğüyle, kadınıyla erkeğiyle Muhammedi renge boyanacak. Muhammed Mustafa’ya olan aşkını, sevdasını, bağlılığını haykıracak. Asla O’ndan ayrılmayacağını, O’dan ayrılmayı düşünmediğini herkese gösterecek.

Aslında Batman’daki mevlit etkinliği sadece Batman’a ait değil. O gün Kürdistan’ın kalbi Batman’da atıyor. Sadece Kürdistan şehirleri mi? Gaziantep’ten Şırnak’a, Hakkâri’den Elâzığ’a, Adana’dan Mardin’e yurdumun tüm şehirlerinden Peygamber âşıkları Batman’a akın ediyorlar. Batman’a gelen yollar dört bir taraftan tevhit bayraklarıyla süslenmiş otobüslerle, otomobillerle doluyor. En ücra köylerden Muhammedi sevdaya gönül vermiş insanlar imkânsızlıklara aldırmadan, traktör römorklarını doldurarak Batman’a akıyorlar.

Ya Batman halkı… Batmanlılar günler önceden büyük bir coşku ve heyecanla mevlit etkinliğine hazırlanıyorlar. Muhammed Mustafa’ya olan sevgilerini, muhabbet ve bağlılıklarını göstermek için şehirlerini afişlerle, brandalarla süslüyorlar. Batman, etkinlikten günlerce önce Muhammedi renge boyanıyor, Muhammedi sevdayı soluyor.

Ve mevlit günü Batman’ın adeta sokakları, çarşı pazarları boşalıyor. Anneler, babalar çocuklarının ellerinden tutarak, yaşlı teyzeler, amcalar ağızlarından salavatları düşürmeyerek mevlit alanına koşuyorlar.

Evet, Türkiye’nin kalbi o gün Batman’da atıyor. Bu ülkenin Müslüman halkı, bu toprakların çocukları mevlit alanında Resulullah’a olan aşklarını haykırıyorlar. Hiçbir gücün onları Muhammedi yoldan koparamayacağını gökleri salavat ve tekbirlerle inleterek ispatlıyorlar.

Bu halkı, bu mazlum halkı iğfal hayalleri kuranlar. Nesillerimizi çalmak için yapmadıkları proje, harcamadıkları para bırakmayanlar. Ellerindeki devasa imkânlarla şımarıp başarı ve zafer elde ettiklerini sananlar. Bu mübarek toprakların vaat edilmiş topraklar olduğunu söyleyip siyonistlere peşkeş çekme arzusunda olanlar. Efendilerinin güç ve ihtişamından cesaret alıp bu halktan namus ve iffetlerini, din ve ahlaklarını çalabilecekleri umuduna kapılanlar. Yurdumun zenginliklerine göz diken emperyalist şarlatanlar. Geçici başarı elde edince kibir ve gurur abidesi kesilen gafiller, cahil elitler. Bu muhteşem sahneye bakın hele bir! Bu sevdayı, bu coşkuyu, bu aşkı, bu bağlılığı görün yüreğiniz kin ve öfke dolu olarak…

Ve kesin umudunuzu! Muhammedi sevdayı asla bu halkın gönlünden çıkarıp atamayacağınızı, bu toprakların renginin hep Muhammedi kalacağını anlayın! Ne siz, ne emperyalist efendileriniz, ne Amerika, ne israil, ne Avrupa ve ne de umut bağladığınız hiçbir güç, hiçbir şeytani irade bunu başaramayacak.

Yarın, yani pazar günü tüm yurdumun kalbi, tüm Kürdistan’ın kalbi güzel Batman’da atacak. Yüzbinler coşku ve heyecanla Muhammed Mustafa’ya olan sevda ve bağlılıklarını haykıracak. Muhammed Mustafa’nın dostlarına ümit aşılayacak, düşmanlarına ise hüzün ile karamsarlık…

Resulullah’ı analarından, babalarından, çocuklarından, hatta canlarından daha çok sevenler, haydi Batman’a! Dünyanın gözü yarın üzerinizde olacak. Dünyaya, dosta, düşmana bu toprakların sonsuza kadar Muhammedi topraklar olarak kalacağını, Muhammedilerden başkasına yar olmayacağını haydi haykırmaya!