• DOLAR 31.037
  • EURO 33.779
  • ALTIN 2026.458
  • ...

Fırat’ın Doğusuna düzenlenen harekat sonrası Türk’ün ve Kürd’ün ırkçıları ağız birliği yapmışçasına ümmetçilik fikriyatına saldırmaya başladı.

Türk ırkçıları “Filistin Arap Birliği Toplantısı’nda Türkiye’yi kınadı” repliği ile “yıllardır Kudüs diyoruz, işte bakın biz onlara sahip çıktığımız halde onlar bizi sırtımızdan bir daha hançerledi, çözüm ümmetçilik değil milliyetçilik, Türkçülük” söylemleri ile çemkirirken Kürd ırkçıları da “işte bakın bizi ümmetçilik söylemleri ile öldürüyorlar” propagandası ile zihinleri bulandırıyor.

Kürd ırkçılarına göre ‘Kürd ulus devleti kurulsun da isterse siyonist işgalci rejime uşaklık etsin’ , Türk ırkçıları ise ‘Kürd ulus devleti kurulmasın da isterse biz siyonist işgalci rejime uşaklık edebiliriz’ çizgisindeler. Her iki ırkçılık da birbirine düşman olduğu olduğu kadar İslam’a da düşman ve yabancı..

Türk ırkçıları cumhuriyetin ilk yıllarında nasıl ki din değiştirmeyi teklif etti, nasıl ki Macaristan’dan -affedersiniz- “damızlık erkek getirelim”i teklif etti, benzerini Kürd ırkçıları da teklif etti, ediyor.

Zaten biri diğerinin kopyacısıdır da neyse… Bu iki akım her nedense ne zaman kapışsa ilk taşlarını ümmetçilere atar.

Bundan dolayı her iki ırkçı da (Türk ve Kürd ırkçısı) İslamcılığı yedeğine almaya çalıştı, çalışır. Oysa İslam ırkçılığı lanetler, din kardeşliğini emreder. Bizden size yar olmaz… Sizden de bize…

“Peki ümmetçiler kimdir?” diyecek olursanız söyleyeyim.

Ümmetçiler kavimlerinin kültürel kodlarını korurlar ama renk ve ırk ayırımı yapmazlar. Yapıyorsan ümmetçi değilsin!

Ümmetçiler Amerika’ya/Rusya’ya/Çin’e veya başka bir güce uşaklık etmez, din kardeşini öldürmez, öldürene iyi gözle bakmaz. Ümmetçiler -Müslümanların aleyhine- kafirlerle işbirliğine girmez. Giriyorsan ümmetçi değilsin!

Ümmetçiler kavimler hususunda genellemeci kavramlar kullanmaz. Ne Türkleri ne Kürdleri ne de Arapları… ne de başka bir kavmi toptan hedefe koymaz. Hedefe koyuyorsan problemlisin.

Ümmetçiler ulusal çıkarları için Müslüman kanı döken kafir ülke ve örgütlere sempati beslemez. Filistin-siyonist işgalci rejim meselesinde Filistin’i, Bosna- Sırp savaşında Bosna’yı Ermeni- Azeri savaşında Azerbeycan’ı tuttu, tutar. Vahyi ve vahyin önceliklerini örgütsel ve ulusal çıkarlara kurban etmez.

Ümmetçilik Batıcılığı kabul etmez, sekülerizmi, sosyalizmi, lgbt’yi kabul etmez, onlara sempati beslemez. (Velevki kendi kavimlerinden olsalar bile) onların güçlenmesi için mücadele vermez. Bunları yapıyorsan başını secdeden kaldırmasan bile ümmetçi değilsin!

Evet ey Kürd ırkçısı ve dahi Türk ırkçısı biz buyuz.

Bizden Batıl’a, kavmiyetçiliğe asker olmamızı beklemeyin! Biz Türkistan’a da yanarız, Halepçe’ye de yanarız. Biz Fatih’i de severiz Selahaddin’i de…

Sizin ile bizim aramızdaki temel fark eğitim metodolojisi farkıdır sanırım.

Bizim öğretmenimiz Adem(as) bize tevbe etmeyi, sizin öğretmeniniz iblis(aleyhina’le) size diretmeyi öğretti, inat etmeyi, yalan söylemeyi, zeytinyağı gibi üste çıkmayı….

Yine üste çıkmaya çalışıyorsunuz ama şunu bilesiniz!!!

Ümmetçiler sizin babanızın bastonu değildir.