• DOLAR 6.163
  • EURO 6.724
  • ALTIN 326.87
  • ...

Köyün çok zalim ve vicdansız bir ağası vardır. Köyde kanını emmediği, alın terine el koymadığı, canını yakmadığı, mallarını gasp edip yağmalamadığı bir tek hane yok.

Bundan dolayı bütün köylünün kedisine düşman olduğunu, diş bilediğini çok iyi bildiği için evini, sarayını öyle sağlam ve korunaklı yapmış ki kesinlikle kimse yaklaşamıyor, bir zarar veremiyor.

Ağa bir şey daha biliyor ki, bu zavallı köylülerin azıcık da olsa arada bir gazlarını almak, öfkelerini azaltmak gerekir. Kendisine daha büyük zarar açma yolu düşünmesinler diye sanki kendiliğinden kaçmış gibi arada bir çiftliğinden dışarıya bi kaç koyun, keçi, at, eşek bırakıyor, köylüler de bunlara el koyarak birazcık olsun sakinleşiyorlar.

Amerika şimdi öfkesi zirveye ulaşan İran’ın önüne başta Suudi Arabistan olmak üzere bir kaç koyun bırakacak ve İran öfkesini bu koyunlarla teskin edecek. İran’ın gördüğümüz kadarıyla Amerika’ya uzanacak kolları ve canını yakacak imkânları yoktur, ister istemez önüne attığı bu koyunlarla yetinecektir.

Fakat bu arada Büyük Şeytan asıl başka bir oyununu oynayacak, zaten oynamakta olduğu oyunu tazeleyecek; Arap dünyasını İran tehdidiyle sömürmeye devam edecektir; “Görüyorsunuz ben olmasam, benim silahlarım olmasa başınıza neler gelecek?”

Eğer dikkat ederseniz Büyük Şeytan aslında en büyük kazığını düşmanlarına değil bu yolla dostlarına atmaktadır.

Böyle olunca hiç kimse Amerika’nın İran, Rusya, Çin ve Kuzey Kore gibi düşmanlarını tamamen ortadan kaldıracağını, tamamen pasifize edeceğini hiç düşünmesin.

Büyük Şeytan’ın önceleri Komünist Sovyet blokuyla, şimdi de güçlü bir Putin Rusya’sıyla Avrupa’da kimleri tehdit edip koruma adına neler aldığını biliyor musunuz? Bundan dolayı Trump’ın son zamanlarda Merkel’in üzerine üzerine gittiğini hepimiz biliyoruz.

Bir kısım Avrupa ülkelerinin üzerine bu şekilde çöktüğü gibi aynı şeytanlığı uzak doğuda yürütmektedir. Çin ve Kuzey Kore sayesinde başta Japonya ve Güney Kore olmak üzere gûyâ Amerikan dostu ülkelerin kanlarının nasıl emildiğine dikkat etmeliyiz. Sadece onlara kakaladığı savunma füzeleri çok şeyi anlatmıyor mu?

Bu açıdan baktığımızda bugünkü meselede kabak başta Suudiler olmak üzere Amerikan’ın koyun dostlarının başında patlayacaktır.

Elbette gaybı ancak Rabbimiz bilir ama korkmayın, ufukta öyle çok büyük bir savaş gözükmüyor, hem istemeyiz de.