M. Ziya Gümüş

YAKIN TARİHİMİZDE ÖLDÜRÜLEN MÜSLÜMAN ARAP BİLİM İNSANLARI

27.10.2021 07:15:25 / M. Ziya Gümüş

Bu haftaki yazımızda ileride bir gün “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasının İslamcası düzenlendiğinde karşınıza çıkabilecek muhtemel soruların cevaplarını sizlerle paylaşmak istiyorum. Konumuz yakın tarihimizde öldürülen Müslüman Arap bilim insanları. Elbette ki diğer ırklardan da çok sayıda Müslüman bilim insanı, ilim insanı suikastlara uğrayıp hayatlarını kaybetmişlerdir. Bu sefer ki derlememiz Müslüman Arap bilim insanları.

1-Yahudiler ve işgal rejimi hakkında yazmış olduğu yaklaşık 1000 sayfalık kitabı bir daha bulunmamak üzere ortadan kaybolan, yaklaşık 173 icadı bulunan elektronik uzmanı Hasan Kamil El-Sabbah 1935 yılında Amerika’da katledilmiştir.

2-Arapların Einstein’ı olarak anılan Mısırlı Fizikçi Ali Mustafa Müşerref 1950 yılında MOSSAD tarafından zehirlenerek katledilmiştir.

3-Nükleer enerjinin tıp alanında güvenle kullanılması konusunda 32 icadı bulunan, Mısırlı ilk Nükleer Fizikçi kadın Sümeyra Musa 1952 yılında Amerika’ya gerçekleştirdiği bir yolculuk esansında katledilmiştir.

4-Mısırlı nükleer enerjisi konusunda uzman bilim insanı Semir Necip uzun yıllar Amerika’da nükleer enerji ile ilgili dersler vermiş, bu konuda araştırmalar yapmıştır. Mısır’a dönmeye karar verdiğinde bütün çalışmaları çalınmış ve 1968 yılında katledilmiştir.

5-Mısır’da nükleer enerji kurucularından ve Irak nükleer biliminin babası olarak kabul edilen Mısırlı nükleer bilimci Yahya el-Meşhed bu alanda 50'den fazla makale yazmış, bu konuda araştırmalar yapmıştır. O da 1980 yılında Paris'te bir suikasta kurban gitmiştir.

6-Birkaç yıl Almanya Uzay Ajansıyla çalışan, füzeler konusunda çeşitli çalışma ve buluşları olan Said Bedir 1989 yılında katledilmiştir.

7-Fizik alanında en iyi bilim insanlarından biri olarak kabul edilen ve 119’dan fazla icadı bulunan Lübnanlı bilim insanı Hasan Rammal 1991 yılında Fransa’da katledilmiştir.

8-Filistin’i işgal eden Yahudilerin Filistin tarihindeki Yahudilerin nesillerinden gelmediğini ispatlayan Mısırlı meşhur yazar ve coğrafyacı Cemal Hemdan 1993 yılında vücudunun yarısı yanmış halde ölü olarak bulunmuştur.

9-Amerika’nın 2003 yılında Irak’a girmesiyle 47 bilim adamı katledilmiştir. 3’ü esir olmak üzere, 18’i nükleer enerji ve tıp alanında uzman olan bu bilim insanları da ABD menfaatleri doğrultusunda istihbarat birimlerinin gözetimi altında çalışmaları kaydıyla Amerika’ya kaçırılmıştır.

10-Araştırmaları kalp cerrahisinde devrim oluşturan Doktor Sami Maimani, hastayı rahatlatan ve kalp ameliyatını çok kolaylaştıran icadından sonra 2005 yılında bir suikasta kurban gitmiş ve tüm araştırmaları çalınmıştır.

11-İslam ülkelerindeki Yahudilerin planlarının çoğunu açığa çıkaran, sosyo-politik ve ekonomik açıdan İslam ülkelerindeki Siyonizm ve Rothschild ailesi (Aşkenazi Yahudileri) hakkında birçok makale yazan Kuveytli bilim insanı Salwai Habib kafası kesilmiş halde bulunmuştur.

Öyle sanıyorum ki yazımın sonunda “Dersler ve İbretler” diye bir başlık atsak herkes altını çok güzel bir şekilde dolduracaktır. Biraz zihin jimnastiği ve bu bilgileri derleyen Nimetullah Gündüz’e teşekkür ederek bitireyim.

Diğer Yazıları

Tüm Yazıları

Diğer Yazarlar

Tüm Yazarlar