Irak Fetih İttifakı lideri El-Amiri'den Filistin direnişine destek

Irak Fetih İttifakı lideri Hadi Al-Amiri, HAMAS Siyasi Bürosu Başkanı İsmail Heniyye ve İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nahale ile ayrı ayrı 2 telefon görüşmesi yaptı.

14.05.2021 06:40:11 / Güncel
Destek için 

Dün akşam El-Amiri'nin medya ofisinden yapılan açıklamada, görüşmede El-Amiri Filistinli liderlere; Filistin halkının, Kudüs'ün, Gazze'nin ve direnişin yanında olduğunu belirterek "Filistin direnişinde fırlatılan roketler, İslam ve Arap milleti için yeni bir tarih yazmıştır. " dediği aktarıldı.

El-Amiri, verilen mücadelenin boyutu ve kapsamıyla ilgili olarak düne oranla ümit verici gelişmelerin yaşandığına işaret ederek "Bugün İlahi zafer vaadine daha yakınız." dedi.

El-Amiri, artık bölgede yeni bir denklemin kurulduğunu kaydederek HAMAS'ın, siyonistlerin işgal ettiği tüm Filistin topraklarına ulaşan füze gerçeğine vurgu yaptı.

El-Amiri'nin, hem Heniyye hem de En-Nahale ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, "Allah'ın izni ve Irak'taki tüm Müslümanların selam ve dualarıyla bu kutsal savaşta, ümmetin savaşında sizinle birlikteyiz." dediği aktarıldı.

Medya ofisinden yapılan açıklamada, Heniyye ve En-Nahale'nin, Filistin halkının tüm tarihi savaşlarında yanlarında bulunan Irak halkına teşekkür ve selamlarını ilettiği kaydedildi. (İLKHA)