• DOLAR 5.797
  • EURO 6.495
  • ALTIN 277.84
  • ...
Çankırı`da `R4BİA Parkı` açıldı
ÇANKIRI - Mısır`daki askeri darbeye karşı direnenlerin merkezi haline gelen Rabiatü`l Adeviyye Meydanı`nda alternatif olarak ortaya çıkan R4BİA işareti, Çankırı Belediyesi tarafından yeni yapılan bir parka isim olarak verildi.
 
R4BİA Parkı açılışına Vali Vahdettin Özcan, Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Av. İdris Şahin, Vali Yardımcıları İbrahim Şahin ve Şerefnur Oktay, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Dinç, Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, İstanbul İl Genel Meclis Üyesi Av. Remzi Aydın, Ankara Büyükşehir Belediyesi Bürokratları, İl Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, STK temsilcileri ile kurum ve kuruluş amirleri katıldı.
 
Mehter takımının gösterisi ile başlayan programda, açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, "Sizlere hizmetin en iyisini sunabilmek amacıyla Valimiz, Milletvekillerimiz, müdürlerimizden işçilerimize kadar hep birlikte bir yumak halinde çaba içerisindeyiz. R4BİA Parkı Çankırı`mıza hayırlı uğurlu olsun." dedi.
 
Ardından kürsüye gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan, R4BİA Parkı`nın Çankırı`ya hayırlı olmasını diledi.
 
Milletvekilli Hüseyin Filiz yaptığı konuşmasında, Çankırı`ya hizmet vermek şeref olmalı diyerek, "Bu parkın hayırlı olması ve devamının gelmesi için şükrediyorum" ifadelerini kullandı.
 
Milletvekilli Avukat İdris Şahin ise, "Çankırı halkını yüreklendiren Valimize, bu parkta emeği geçen tüm teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Yaptığımız hizmetler yapacaklarımızın teminatıdır." şeklinde belirtti.
 
Konuşmaların ardından Vali Özcan, Protokol ve katılımcılar tarafından Rabia işareti yapılarak R4BİA Parkı`nın açılışı gerçekleştirildi.
 
Açılışın ardından ise park gezilerek vatandaşlarla sohbet edildi.
 
Gezinin ardından Mehmet Tomak isimli bir vatandaşın evi ziyaret edilerek çay ikramında bulunuldu.
(İLKHA)
 
 
 
 
 
 
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir