• DOLAR 28.975
  • EURO 31.226
  • ALTIN 1862.397
  • ...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan diplomasi trafiği
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere New York'ta bulunan Erdoğan, Türkevi'nde temaslarını sürdürüyor.

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından, "Dost ve kardeş Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile Türkevi'nde bir araya geldik. Köklü bağlara sahip olduğumuz Cezayir ile işbirliğimizi her alanda geliştirmeyi sürdüreceğiz" dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile de bir araya gelen Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile BM 78’inci Genel Kurulu marjında bir araya geldik, gündemimizdeki bölgesel ve küresel meseleleri değerlendirdik. Her zaman olduğu gibi NATO misyonlarına en aktif destek veren ülkelerden biri olmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile de bir araya geldi. Erdoğan, Duda ile görüşmesinin ardından, şunları ifade etti:

"Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile Türkevi'nde gerçekleştirdiğimiz görüşmede, ikili ilişkilerimizin yanı sıra bölgesel meseleleri de ele alma fırsatı bulduk. Sayın Duda ile görüşmemizin ülkelerimiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum." (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir