• DOLAR 28.922
  • EURO 31.485
  • ALTIN 1923.55
  • ...
Şırnak’ta dronela can kurtarma dönemi başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şırnak’ta su altı dronelu cankurtaran dönemi başladı.

Şırnak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) bölgede yaşanabilecek boğulma vakalarına daha hızlı müdahale edebilmek için envanterine su altı droneları kattı

Şırnak AFAD müdürlüğü bölgede yaşanan boğulma vakalarına hızlı müdahale için su altı kameralı dron cihazını getirdi.

İlk defa kullanılacak cihaz ile boğulma vakalarına müdahale süresi oldukça kısalıyor.

Dicle Nehri, Habur Çayı ve bölgeden bulunan 5 baraj gibi su kaynaklarında sıkça yaşanan boğulma vakalarına etkin ve hızlı müdahale için su altı dronu kullanılacak.

Şırnak AFAD tarafından yapılan açıklamada, "Coğrafi koşulları gereği başta Dicle Nehri ve Habur Çayı olmak üzere, Uludere, Beytüşşebap arasında bulunan 5 adet barajın su tutması ile oluşan göletler ve Türkiye’nin en büyük barajlarından Ilısu Barajı Şırnak ilimizin sınırlarında bulunmaktadır. Yaz ayları çok sıcak geçmesi ve vatandaşların serinlemek için girdiği bu su kaynaklarında çok sık boğulma vakaları olmaktadır. Bu boğulma vakalarında etkin ve hızlı müdahale için öncelikle Cizre ilçemizde dalgıç ekipleri kuruldu. Şırnak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz envanterine katılan su altı dron ile boğulma vakalarında daha etkin ve hızlı müdahale etmesine olanak sağlandı. İlimiz ve ilçelerinde hizmet için temini konusunda talimat verip, cihazı ilimize kazandıran Valimiz Cevdet Atay’a şükranlarımızı sunuyoruz." denildi.

(İLKHA)

 

 Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir