• DOLAR 32.214
  • EURO 34.982
  • ALTIN 2426.218
  • ...
Diyarbakır’da kan donduran olay!
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Olay, Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde 09 Kasım 2020 tarihinde R.D. (34)’nin lçe Emniyet Müdürlüğüne giderek eşi Y.D.’(24) nin kayıp olduğuna dair müracaatta bulunmasıyla başladı.

İlçe Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü soruşturma sürecinde kayıp olan Y.D.’nin eşi R.D. tarafından öldürüldüğü, Y.D.’nin babası K.D. ve R.D.’nin abisi olan A.D.’nin de olayı bildiği şeklinde beyanda bulunulması üzerine söz konusu şahıslar Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle teknik takibe alındı. Teknik takip sonucunda ismi geçenler ile ilgili herhangi bir bilgi edinilemedi.

Emniyetin, Y.D.’nin bir araçla kaçırılarak öldürülmüş olabileceği bilgisine ulaşması üzerine Y.D.’nin öldürülme ihtimaline karşı R.D.’nin kız kardeşi olan M.D.’nin ikamet ve kaçırılma olayında kullanıldığı düşünülen araçta kadavra köpeği de dahil olmak üzere birçok inceleme yapıldı. İkamette yapılan aramalarda bir uzun namlulu silah ve tüfek ele geçirilirken kayıp Y.D.’ye dair bir iz bulunamadı.

Ulaştığı tüm bilgileri değerlendiren Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğü, R.D.’nin, eşi Y.D.’yi Batman yolu Karaköprü civarında bulunan eski kum ocağına götürerek öldürdüğü ve cesedi saklamak için kum ocağına gömdüğü bilgisine ulaştı. Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle kum ocağında arama çalışmaları devam ettiği sırada R.D.’nin kız kardeşi olan M.D. itirafta bulunarak Y.D’nin eşi R.D. tarafından öldürüldüğü, olay günü kendisinin ve akrabaları olan C.D. ve M.D.’nin de olay yerinde olduğu, yine akrabaları olan K.D.’ye ait bir araçla olay yerine gittiklerini olayın azmettiricisinin ise M.A.D. olduğunu beyan etti.

M.D. ve beyanlarda adı geçen R.D., akraba M.D. ve olayın azmettiricisi olan M.A.D. 16 Eylül Cuma günü gözaltına alındı.

Yapılan başarılı sorgulamada, gözaltında bulunan R.D. itirafta bulunarak eşi Y.D.’yi kendisinin öldürdüğünü, olayı tek başına gerçekleştirdiğini, hedef saptırmak için Bismil İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek eşi hakkında kayıp müracaatında bulunduğunu beyan ettiği öğrenildi.

Şüpheli R.D.’nin beyanlarında belirttiği adreste yer gösterme işlemi yapılarak kadavra arama köpeği ile birlikte yapılan aramada Y.D.’ye ait olduğu değerlendirilen bir cesede ulaşıldı.

Gözaltında bulunan R.D., M.D., diğer akraba M.D., ve olayın azmettiricisi olarak beyan edilen M.A.D.’nin tamamlanan işlemlerin ardından Bismil Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecekleri belirtildi.

 

 

 

(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir