• DOLAR 33.074
  • EURO 36.2
  • ALTIN 2608.981
  • ...
BESO Başkanı Çiftçi: KOSGEB desteği için danışmanlık hizmeti devam ediyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, KOSGEB Başkanlığı’nın (MKİ) mikro ve küçük işletmelere “Hızlı Destek Programı” 4’üncü dönem başvurularının yoğun talep üzerine 1 Temmuz-10 Ağustos tarihleri arasında tekrardan başvuruya açıldığını söyledi.

Daha sonra bu süresinin 10 Ekim’e uzatıldığını ve ücretsiz danışman hizmetinin devam ettiğini ifade eden Çiftçi, “Daha önce odamız bünyesinde ücretsiz danışmanlık hizmeti vermiş ve birçok esnafımızın yararlanması konusunda yardımcı olmuştuk. Hafta içi her gün 15.00 – 17.00 saatlerin arasında danışmanlık hizmeti vereceğiz. Destekten yaralanmak için daha önceki dönemlerde bu destekten yararlanmamış olmak ve bununla beraber mikro veya küçük işletme olmak, 2019 ve öncesi kurulmuş olmak ve 2019 yılındaki net satış hasılatı en az 75 bin TL ve üzeri olmaktır. Mikro ve küçük işletmeler, KOSGEB Veritabanında kayıtlı olmaları ve KOBİ Beyannamelerinin güncel ve onaylı olması şartıyla başvuru yapabilecektir.” dedi.

Açıklamasının devamında Çiftçi, “Daha önceden yeni istihdam edilecek her bir personel için 100 bin TL olan desteğin MKİ’lere 125 bin TL’ye, işletme sahibi kadın ise veya işe alınan personel kadın ise destek personel başına 110 bin TL’den 135 bin TL yükseltilmiştir. Mikro ölçekli işletmeler 2, küçük ölçekli işletmeler de 5 kişiye kadar bu destekten yararlanabilecektir. Bu şekilde üyelerimiz 675 bin TL’ye kadar destekten faydalanma imkanı bulacaklardır. İşletmelere sağlanan bu kredinin 24 ay geri ödemesiz, sonraki 24 ayda 4'er aylık 6 taksitte toplamda 4 yılda faizsiz geri ödenecektir.” şeklinde konuştu.

Çiftçi, esnafın destekten faydalanmalarını istediklerini, esnafın her konuda yanında olacaklarını belirtti.(İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir