• DOLAR 32.361
  • EURO 34.46
  • ALTIN 2438.652
  • ...
Müşteri gibi geldikleri kuyumcudan 70 bin TL değerinde altın çaldılar
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Olay, Şahinbey ilçesi Karatarla Mahallesi Gaziler Caddesi’nde bulunan bir kuyumcu dükkanında meydana geldi.

İddiaya göre, dün öğle saatlerinde kucaklarındaki çocuk ile Enver Babaoğlu’na ait kuyumcu dükkanına müşteri gibi gelen biri kadın 2 kişi, altın kolyelere bakmak istedi.

Kuyumcu dükkanında çalışan U.T, altın kolyelerin yer aldığı iki tablayı çıkarıp müşteri gibi gelen biri kadın 2 kişiye gösterdi. Bu esnada altın kolyeleri inceleyen kadın el çabukluğu ile birer dakika aralıklarla 70 bin TL değerindeki 2 altın kolyeyi alarak kucağındaki bebeğin elbisesine gizledi. Kuyumcu elamanı U.T’nin altınların çalınmasını fark etmemesi için kadının yanındaki erkek de tabladaki diğer altın kolyeleri öne çekti. Bir süre tabladaki altın kolyeleri inceleyen kadın ve erkek, daha sonra bir şey almadan kuyumcudan ayrıldı.

Daha sonra tablada eksikler olduğunu fark eden kuyumcu Burak Babaoğlu, güvenlik kamerası kayıtlarını izledi. Görüntülerden erkeğin, elamanları altın kolyeye bakma bahanesiyle oyaladığı sırada kadının da el çabukluğuyla kolyeleri çaldığını belirleyen Babaoğlu, polise şikayetçi oldu. Biri kadın 2 şüphelinin yakalanması için polis tarafından çalışma başlatıldığı belirtildi.

Babaoğlu, kadın ve erkeğin yaklaşık olarak piyasa değeri 70 bin TL değerinde 2 adet altın kolyeyi çaldığını söyledi.

 

"70 bin TL zararımız var"

Olay anını anlatan Babaoğlu, "Dün saat 15.30 civarlarında işyerimize müşteri gibi gelen bir kadın ve bir erkek hırsızlık yaptılar. Yapılan hırsızlık anı da görüntülerde de mevcuttur. Önce hafif kolye uçlarına bakıyorlar, daha sonra gramajı ağır olan Hint kolye uçlarına bakıyorlar. Tezgâhtar arkadaşı oyalayarak el çabukluğuyla 25 ila 35 gram arası 2 adet kolye ucunu götürüyorlar. Ürünleri kaldırırken arkadaşın yanına geldim. Tablayı kontrol ettiğimde eksik olduğunu gördüm. ‘Kimseye kolye ucu verdiniz mi?’ diye sordum ‘hayır’ cevabını verdiler. Bunu öğrendikten sonra kameraya baktım ve piyasa değeri 25-35 bin TL arası olan 2 adet Hint kolye ucunun çalındığını fark ettim." dedi.

"Ben geri verecektim gibi bahaneler uydurup serbest kalıyorlar"

Hırsızların bir an önce yakalanmasını ve gerekli cezayı almalarını isteyen Babaoğlu, "Başka kuyumcu arkadaşlarımızın işyerlerinde hırsızlık olayının yaşandığını duyuyoruz. Kendi aramızda tespit edilen hırsızlıkları yapan şahısları aramızda ifşa edip, herkesin dikkatli olması için uyarıyoruz. Bu hırsızlık olayında bebeğin alet edilmesi güzel bir davranış değildir. Mağdur olduğun zaman gidip polise ifade verirken, hırsız senden sonra çıkıyor. Mahkemeye gittiğin zaman, ‘ben geri verecektim’ gibi bahaneler uydurup serbest kalıyor. Hırsıza verilen cezalar ne kadar caydırıcı buna bir bakılması gerekiyor. Hırsızlık yapan birinin cayması için ne ceza gerekiyorsa verilmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Emniyete giderek gerekli şikayeti yaptıklarını bildiren Babaoğlu, "Emniyetten tek isteğimiz başka kişilerin canı yanmadan hırsızların bir an önce yakalanmasıdır." diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir