• DOLAR 33.074
  • EURO 36.2
  • ALTIN 2608.981
  • ...
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İnşaallah TOGG 29 Ekim'de resmen üretime geçiyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğiyle hayata geçen, alanında Avrupa'nın en büyük merkezi GUHEM, Türkiye'deki oda ve borsa başkanlarını ağırladı.

Toplantıda konuşan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin en önemli üretim merkezlerinden olan Bursa'da oda ve borsa başkanlarıyla güzel bir program gerçekleştirdiklerini söyledi.

TOBB ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Anadolu'nun sanayileşmesine Bursa'nın öncülük ettiğini belirterek, "Yerli ve milli bir otomobil üretme rüyamızı da Bursa'da gerçekleştiriyoruz. Bu tarihi girişim, 29 Ekim'de Allah nasip ederse kapılarını açıyor ve fabrika da resmen üretime geçiyor. Çok yakında Bursa caddelerinde hep beraber TOGG'u görmeye başlıyoruz." dedi.

"2023'ün ilk çeyreğinde de yurt içinde satışa geçiyoruz"

Türkiye'nin 60 yıl önce yarım kalan yerli ve milli otomobil rüyasının TOGG ile gerçeğe dönüştüğünü belirten Hisarcıklıoğlu, "Yerli ve milli bir otomobil üretme rüyamızı da Bursa'da gerçekleştiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde bu tarihi girişim 29 Ekim'de Allah nasip ederse kapılarını açıyor ve fabrika da resmen üretime geçiyor. 2023'ün ilk çeyreğinde de yurt içinde satışa geçiyoruz. Yani çok yakında Bursa caddelerinde hep beraber TOGG'u görmeye başlıyoruz." dedi.

BTSO ve Bursa Ticaret Borsası (BTB) ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkloğlu, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı, BTSO Meclis Başkanı, Bursa Valisi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Bursa Milletvekilleri, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, BTB Başkanı, kent protokolü ve Bursa iş dünyası temsilcileri katıldı.  (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir