• DOLAR 31.034
  • EURO 33.83
  • ALTIN 2027.496
  • ...
Gaziantep'te mesleki eğitim merkezleri öğrencilerin aylık ödemelerine başladı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mesleki Eğitim Merkezlerinde Eğitim gören 8 bin 207 öğrenci ve ailelileri ile bir araya gelerek nakdi destek kartlarını dağıttı.

 Mesleki Eğitim Merkezleri'nde eğitim gören 8 bin 207 öğrenciye Şahinbey Belediyesi tarafından verilecek olan aylık 500 TL'lik desteğin Temmuz ve ağustos aylarının ücretleri hesaplarına yatırıldı.

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezinde Mesleki Eğitim Merkezleri'nde eğitim gören öğrenciler ve aileleri ile bir araya gelerek hesaplarına yatırılan nakdi destekleri kullanabilmeleri için kartlarını dağıttı.

 Mesleki Eğitimin çok önemli olduğunu ifade eden Tahmazoğlu "Mesleki Eğitimin desteklenmesi çok önemli. Cumhurbaşkanımızın 1.000.000 Mesleki Eğitim almış genci iş hayatına kazandırma projesi kapsamında ortaokuldan sonra Mesleki Eğitime devam eden öğrencilerimiz aynı zamanda lise diplomasına da sahip olacaklar. Haftada bir gün okula gidecek olan öğrencilerimiz kalan günlerinde ise ustaya giderek meslek öğrenecekler. İlk üç yıl hükümetimiz Mesleki Eğitime devam eden öğrencilerimiz için her ay bin 650 TL destek sağlayıp ayrıca sağlık sigortası da yapacak." dedi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu

Tahmazoğlu mesleğin gerekliliği ve proje hakkında şunları söyledi:

Çünkü gençlerimizin bir kısmı liseyi bitirdikten sonra işe girmek istediğinde elinde bir mesleği de olmuyor. Mesleği olmayınca da iş bulamıyor ve kendisi de ailesi de sıkıntıya giriyor. Ustalara baktığımızda da onlarda kalifiye eleman bulamamaktan şikâyetçiler. Bu proje bu iki talebi karşılıklı olarak tamamlıyor. Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye'de bir ilki başardık ve Milli Eğitim Bakanımız ile birlikte protokol imzalayarak çocuklarını Mesleki Eğitime gönderen ailelerin hesabına hükümetimizin verdiğine ilaveten 500 TL destek verelim dedik ve dün itibariyle ailelerin hesaplarına bu paralar yattı. Milli Eğitim Bakanımızla protokolü temmuz ayında yaptığımız için hesaplara temmuz ve ağustos ayının ücretleri yatırıldı.

Eğitime her zaman desteğin verilmesi gerektiğini belirten Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç ise, "Mesleki Eğitim Projesinin hayata geçirildiği günde öğrencilerimizle ve aileleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Millî Eğitim Bakanlığımız ile birlikte imzalanan Mesleki Eğitime giden öğrencilerimize verilen destek bugün hayata geçiyor. Şahinbey'deki öğrenci sayısı ve Mesleki Eğitimdeki öğrenci sayısı Türkiye'deki birçok ilin öğrenci sayısından fazla bu anlamda eğitime her zaman destek olan herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Şahinbey Belediyesinin verdiği nakdi destekten dolayı oldukça memnun olan öğrenciler ise "Mesleki Eğitime giderek hem meslek öğrenirken hem de para kazanıyoruz. Şahinbey Belediye Başkanımıza verdiği nakdi destek için çok teşekkür ediyoruz. Verilen bu destekler işimize daha fazla sarılmamızı sağlıyor." şeklinde konuştu. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir